В яких регіонах України найбільша конкуренція на ринку праці: дослідження

Шукачів роботи стало менше, але кількість пропозицій роботи зросла. Відповідно, конкуренція серед шукачів знову знизилася. Про це 12 червня пише Finance.ua.

Тенденція, коли на ринку праці пропозицій стає все більше, триває вже пʼять місяців. Середня конкуренція шукачів за вакансію у травні була найнижчою за весь період від січня 2021 року.

В яких регіонах України  найбільша конкуренція на ринку праці: дослідження 1

Як писав раніше Національний банк України у своєму Інфляційному звіті, пропозицію робочої сили обмежують подальша міграція за кордон, мобілізація, повільна адаптація ВПО на нових місцях проживання та посилення диспропорцій на ринку праці. Водночас менше резюме може свідчити про успішний пошук роботи та зростання зайнятості українців, що підтверджується результатами опитування.

“Традиційно найвищою є конкуренція за дистанційні посади, хоча й тут відгуків поступово меншає. З-поміж пропозицій офлайн-роботи за показником конкуренції лідирують Київська, Вінницька, Львівська, Харківська та Волинська області. А найнижчу конкуренцію незмінно бачимо у Херсонській, Закарпатській і Чернівецькій області”, – повідомляють експерти.

В яких регіонах України  найбільша конкуренція на ринку праці: дослідження 2

Загальний спад конкуренції трохи знизив градус напруги в IT: конкуренція за найпопулярніші посади (Front-end програміст, верстальник, вебдизайнер, тестувальник) знизилася, але все ще є в 10−20 разів вищою за середню.

В Україні зарплати держслужбовців зросли

У квітні 2024 року стало відомо, що Міністерство фінансів України оновило дані щодо оплати праці та чисельності працівників державних органів, місцевих держадміністрацій і органів судової влади. Так, у лютому, порівняно із січнем 2024 року, середня зарплата серед держорганів центрального рівня збільшилася до 43 тисяч гривень із 38 тисяч гривень, а середній посадовий оклад для цих органів збільшився з 22 до 25 тисяч гривень. 

Також змінилися середні зарплати для працівників деяких рівнів посад. Так, наприклад, спеціалісти фахового рівня, які працюють у державних органах центрального рівня та перейшли на нову систему оплати праці, у середньому отримували на 4,2 тисячі гривень більше ніж у січні цього року.

Інформатор писав, яку зарплату отримують міністри України.

Подписывайтесь на наш Telegram-канал, чтобы не пропустить важные новости. Подписаться на канал в Viber можно здесь.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *