В Україні почали зростати ціни на пальне: на скільки подорожчав бензин

В Україні розпочалося збільшення роздрібних цін на пальне, 28-29 червня окремі мережі підняли його вартість на 0,6-2 грн/л. Про це свідчать дані моніторингу роздрібного ринку Консалтингової групи «А-95». 

Зокрема на 2 грн/л пальне здорожчало у мережі Prime. Бензин А-95 на її станціях тепер коштує 45 грн/л, ДП — 43,5 грн/л. На 2 грн/л також здорожчали всі види пального у мережі Neftek. На 1 грн/л бензини «підросли» на станціях KLO, мережа U.GO підняла ціни на 0,57-1,43 грн/л. 

У середу, 28 червня, гуртова вартість бензину А-95 зросла на 1,75 грн/л, а дизельне пальне здорожчало на 1 грн/л порівняно з попереднім днем. Ріст цін у першу чергу викликано поверненням оподаткування пального з 1 липня, яке діяло до повномасштабної війни. 

«Суттєвий стрибок цін обумовлено тим, що сьогодні більшість операторів узяли паузу. Деякі з них вирішили підрахувати свої залишки перед поверненням довоєнного оподаткування, а в інших закінчився ресурс», — каже один із операторів. 

Додатковий тиск, з його слів, спричинила відсутність пропозицій від внутрішніх виробників, що в свою чергу викликало ажіотаж серед покупців. У цілому за період зростання, який розпочався 19 червня, гуртові ціни на бензин зросли на 3,5 грн/л і на 3 грн/л на дизпальне. 

Як раніше повідомляв Інформатор, цінам на бензин та дизпаливо в Україні прогнозують зростання на 3-8 грн/л протягом липня. З 1 липня цього року почнуть діяти довоєнні податки. Таким чином, ставка податків на додану вартість (ПДВ) на всі нафтопродукти зросте на 7% та складе 20%. За словами голови фінансового комітету Верховної Ради Данила Гетьманцева, скасування пільг на паливо несуттєво позначиться на роздрібній ціні. Але, як ми бачимо, все йде не так.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *