В Україні заборонили пересилати Укрпоштою багато чого: повний перелік

Уряд заборонив пересилати поштою деякі документи, продукти та валюту. Це стосується внутрішніх та міжнародних відправлень. Заборонені товари, речовини та інші предмети вилучатимуть. Вилученням займатимуться відповідні служби або оператор пошти.

У постанові Кабміну від 8 вересня №958 зазначається, що у внутрішніх поштових відправленнях забороняється пересилати:

  • національну валюту (крім нумізматичних монет та їх колекцій), іноземну валюту,
  • продукти, строк придатності яких не перевищує 10 днів,
  • алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5 % об’ємних одиниць, тютюнові вироби, рідини, що використовуються в електронних сигаретах, на яких відсутні марки акцизного податку встановленого зразка.

Також заборонено пересилати вогнепальну зброю, наркотики, токсичні та радіоактивні речовини, ртуть, кислоти, отруйні, їдкі речовини, тварин та отруйні рослини, спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації, біологічні агенти (мікроорганізми, віруси, біологічні токсини, частки або інші інфекційні речовини). У міжнародних поштових відправленнях забороняється пересилати вогнепальну зброю, дозволи на право носіння зброї, трудові книжки, військові квитки, документи, що посвідчують особу (крім пересилання в реєстрованих міжнародних поштових відправленнях паспортів громадянина України для виїзду за кордон, а також у період воєнного стану або на період, що закінчується в останнє число місяця, у якому завершується дія карантину, встановленого на території України КМУ, паспортів громадянина України, посвідчення особи на повернення в Україну, національних посвідчень водія на право керування транспортними засобами відповідної категорії).

Хто вилучатиме заборонені для пересилання поштою товари 

Товари, речовини та інші предмети, заборонені до пересилання у міжнародних поштових відправленнях, мають право вилучати митні органи.
У разі виявлення у поштових відправленнях предметів і речовин, які заборонені для пересилання, оператор поштового зв’язку повертає їх відправнику або вживає заходів до їх вилучення відповідно до цього порядку.

  • Виявлена у поштових відправленнях національна валюта повертається відправнику або пересилається адресатові (одержувачу) поштовим переказом. Плата за пересилання поштового переказу стягується оператором поштового зв’язку за встановленими тарифами шляхом виявлених коштів. Іноземна валюта, вилучена з поштових відправлень, пересилається відправнику чи адресатові (одержувачу) в листі з оголошеною цінністю з описом вкладення в установленому порядку зі стягненням під час його вручення адресату (одержувачу) плати за пересилання такого поштового відправлення відповідно до встановлених тарифів.
  • Виявлені у поштових відправленнях тварини та отруйні рослини передаються ветеринарним органам чи органам фітосанітарного контролю, про що складається відповідний акт.
  • Виявлені у поштових відправленнях продукти, строк придатності яких не перевищує 10 днів, а також предмети, які за своїми властивостями чи упакуванням створюють небезпеку для життя та здоров’я працівників оператора поштового зв’язку або третіх осіб, забруднюють чи псують (пошкоджують) інші поштові відправлення та поштове обладнання, вилучаються оператором поштового зв’язку та знищуються, якщо цю небезпеку неможливо усунути іншим шляхом.

Оператор поштового зв’язку складає акт про вилучення і знищення предметів та речовин, про що повідомляється відправнику та адресату (одержувачу), за винятком випадків, коли за фактом виявлення таких предметів та речовин органами Національної поліції приймається рішення про проведення заходів відповідно до законодавства. Оператор поштового зв’язку невідкладно повідомляє поліції у разі виявлення у поштових відправленнях таких предметів і речовин:

  • вогнепальної зброї усіх видів, основних частин зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, холодної зброї та інших предметів, спеціально призначених для нападу та оборони (кастети, стилети, балончики з рідиною паралітичної дії), боєприпасів, засобів ініціювання вибуху, вибухових речовин, легкозаймистих або інших небезпечних речовин,
  • наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, включених до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, що підлягають спеціальному контролю відповідно до законодавства,
  • токсичних та радіоактивних речовин, ртуті, кислот, отруйних, їдких речовин,
  • біологічних агентів (мікроорганізмів, вірусів, біологічних токсинів, часток або інших інфекційних речовин як природного походження, так і генетично модифікованих, які можуть спровокувати інфекцію, алергію, токсичність або іншим шляхом створити небезпеку для людей, тварин чи рослин).

Уповноважені представники правоохоронних органів у присутності відповідальних працівників оператора поштового зв’язку в установленому законом порядку проводять вилучення цих предметів і речовин. Також вони мають скласти відповідний акт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Як написати скаргу на Укрпошту: інструкція
  • Мінімальна зарплата зросте в 2024 році – як зміняться реальні доходи українців?
  • Київські квартири російського дизайнера Лєбєдєва передали у власність держави: подробиці
  • Безоплатне зубопротезування та безкоштовні ліки для військових: хто має право, як отримати

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *