Україна розпочне будівництво чотирьох нових атомних реакторів – названо терміни

Україна цього року розпочне будівництво чотирьох нових атомних реакторів, 2 з них будуть на обладнанні російського виробництва. Для інших планується використовувати західні технології. Вони розташовуватимуться на Хмельницькій АЕС. Це робиться, щоб компенсувати втрачені енергетичні потужності втрати через війну.

Про це повідомляє Reuters. За словами міністра енергетики України Германа Галущенка, наша країна розраховує розпочати будівництво чотирьох нових атомних реакторів цього літа чи осені.

“Думаю, влітку-восени розпочнемо будівництво”, – сказав Галущенко.

Він вказує, що для цього нашій країні потрібні корпуси реакторів. Їх доведеться імпортувати. 

“Третім і четвертим реакторами хочемо компенсувати той, що на Запорізькій АЕС, і зараз ми ведемо переговори з нашими болгарськими партнерами щодо двох реакторів, які ми хочемо імпортувати. Якби ми сьогодні отримали корпуси реакторів, я думаю, що минуло б 2,5 роки, і ми б мали в роботі третій реактор”, – зазначив Галущенко.

Будівництво АЕС в Україні 

Як вказує видання, будівництво третього і четвертого реакторів Хмельницького почалося в 1980 роках, а потім цей процес заморозили. З моменту здобуття незалежності у 1991 році Україна побудувала три нові атомні реактори – по одному на Запорізькій, Хмельницькій та Рівненській АЕС. Наразі три АЕС на підконтрольній Україні території виробляють понад 55% потреб країни в електроенергії, але Київ хоче розширити цей сектор, щоб компенсувати втрату Запорізької АЕС, найбільшої АЕС у Європі. Росія отримала контроль над об’єктом після початку повномасштабного вторгнення в Україну на початку 2022 року, а його шість реакторів зараз “простоюють”. У грудні НАЕК “Енергоатом” і Westinghouse підписали угоду про закупівлю обладнання для п’ятого енергоблока Хмельницької АЕС. 

Источник

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *