Українські аграрії прогнозують хвилю банкрутств: що повинна зробити держава

Представники агрокомпаній прогнозують хвилю банкрутств. Для того щоб, уникнути цього, аграріям потрібна підтримка від держави. В галузі прогнозують складну фінансову ситуацію.       

Про це в коментарі для видання The Page розповів Петро Мельник, виконавчий директор та співвласник Agricom Group, президент Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ). За його словами, хвиля банкрутств – це реальність. Він зазначив, що “піраміда” може рухнути, якщо держава не запровадить програми для підтримки аграріїв, а кредитори виставлять своїм боржникам вимоги.    Проблема, пояснив експерт, полягає в тому, що аграрні компанії мають велике кредитне навантаження. Це значить, що вони потребуватимуть рефінансування, пролонгації або реструктуризації своїх зобов’язань. В цьому питанні залишається сподіватися лише на позицію уряду та фінансових установ.     

Також Петро Мельник додав, що УКАБ та інші асоціації звертались до уряду України і до Єврокомісії з ініціативою розв’язати питання компенсації витрат на транспортування тим аграріям, які знаходяться далеко від кордону з європейськими країнами. Тобто, йдеться про тих, хто працює недалеко від зони території бойових дій. Це, вважають експерти, ті аграрні компанії, які найбільше знаходяться в зоні ризику банкрутства. Крах цих компаній може призвести до негативних наслідків, оскільки такі бізнеси буквально годують села.     

“Віддалені від точок експорту компанії потерпатимуть, закопуючи в землю один долар і отримуючи умовно дев’яносто центів. За рік-два такої роботи зменшуватиметься площа оброблення земель та врожайність, адже виробникам доведеться заощаджувати на всьому”, – додав Андрій Бут, директор департаменту зовнішньоекономічної діяльності групи “Агротрейд”.   

Олександр Буюклі, виконавчий директор Першого українського сільськогосподарського кооперативу (ПУСК)  також висловив думку про те, що ця ситуація може спричинити хвилю банкрутств як серед виробників, так і серед торговельних компаній-агроекспортерів.

Аграрна сфера в Україні

Нещодавно стало відомо, що у 2023 році передбачена безповоротна фінансова допомога українським аграріям на деокупованих територіях. Зазначається, що йдеться про фінансування та ресурсну допомогу насінням, добривами тощо. Найбільш дієвою для фермерів є грошова допомога з розрахунку на гектар: така підтримка планується наступного року за  допомогою Європейського Союзу.  Основна умова – зареєстровані права власності або оренди на землю.

“У проєкті держбюджету-2024 передбачено фінансування низки програм, які стимулюватимуть розвиток українського машинобудування, серед яких, зокрема, компенсація українським аграріям частини вартості придбаної сільгосптехніки вітчизняного виробництва”, – кажуть у Верховній Раді України. 

Також стало відомо, що фермерам будуть надавати компенсацію за страховку майбутнього врожаю. Про це розповів Голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду. За його словами, до цих програм підтримки залучають інвесторів та іноземних партнерів.

“Страхування майбутнього врожаю аграрії зможуть використовувати як заставу під кредити. Завдяки цій програмі фермери зможуть простіше залучати додаткові кошти для розвитку власних підприємств, яких їм дуже не вистачає в умовах війни”, – додав керівник проекту USAID “Реформування фінансового сектора” Роберт Бонд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Борг перед банком: як законно позбутися кредитів та проблем
  • Мін'юст розробив дорожню карту в сфері банкрутства – подробиці
  • В Дії зʼявилась послуга для вкладників банків-банкрутів: як повернути гроші за лічені дні
  • Кредитори "Ельдорадо" виступають за банкрутство мережі: в чому причина

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *