Українські пенсіонери можуть втратити пенсію: Рада схвалила законопроєкт

24 серпня Верховна Рада схвалила законопроєкт, згідно з яким українські пенсіонери, які не витрачатимуть гроші зі свого пенсійного рахунку протягом 6 місяців, можуть втратити пенсію. Також відтепер пенсіонери, які знаходяться на тимчасово окупованій території, можуть втратити пенсію, якщо не складуть відповідні звернення до Пенсійного фонду. Ініціатором проєкту виступив Кабмін в особі Міністерства соціальної політики.

Відповідно законопроєкту 9453, відтепер банки зможуть забрати кошти з рахунку пенсіонера на вимогу Пенсійного фонду, якщо протягом 6 місяців були відсутні видаткові операції з такого рахунку. Також законопроєкт встановлює, що пенсіонери, які знаходяться на тимчасово окупованій території, можуть втратити пенсію, якщо не складуть відповідні звернення до Пенсійного фонду. Натомість, Мінсоцполітики обіцяє поліпшити умови для пенсіонерів, які опинилися за межами України.

Законопроєктом 9453 також розширюються підстави для припинення виплати пенсії:

  • у разі неотримання пенсії протягом 6 місяців підряд в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або в разі відсутності протягом 6 місяців підряд видаткових операцій в установах банків за поточними рахунками, на які проводиться виплата пенсій;
  • у разі непроходження фізичної ідентифікації у випадках, передбачених законодавством.

Законопроект передбачає, якщо протягом 6 місяців підряд за поточними рахунками, на які проводиться виплата пенсій, не буде здійснено жодної операції, пенсіонера повідомлять за 14 днів до закінчення зазначеного строку про те, що рахунок може бути заблокованим. Після закінчення зазначеного строку банки повідомлять територіальним органам Пенсійного фонду.

Українські пенсіонери можуть втратити пенсію: Рада схвалила законопроєкт 1

Чи можна повернути заблоковані кошти?

Повернуті Пенсійному фонду кошти повернуть пенсіонеру після того, як він пройде фізичну ідентифікацію в установленому законодавством порядку, за його першою вимогою після з’ясування обставин та за наявності умов для відновлення виплати пенсії. Фізична ідентифікація пенсіонера – це процедура використання ідентифікаційних даних особи із документів, створених на матеріальних носіях, та/або електронних даних, у результаті виконання якої забезпечується однозначне встановлення фізичної особи, що проводиться в органах Пенсійного фонду або в особистому електронному кабінеті на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID»), створеного за допомогою мобільного додатка Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, або шляхом посвідчення консульською посадовою особою місця проживання в порядку, що визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Чи можна отримувати українську пенсію на окупованих територіях?

Громадянам України, які проживають на тимчасово окупованих територіях, або виїхали на підконтрольну Україні територію під час тимчасової окупації територій, виплата пенсії згідно із цим Законом проводиться за умови повідомлення органу Пенсійного фонду про те, що вони не отримують пенсію від рф. Також визначається, що у разі відсутності обміну інформацією між органами пенсійного забезпечення України та органами пенсійного забезпечення інших держав і неможливості документального підтвердження нездійснення іншою державою пенсійних виплат за зазначені періоди особа повідомляє про це органи Пенсійного фонду в заяві про призначення, поновлення та продовження виплати пенсії.

Разом з тим, очевидно, що наразі обміну інформацією між органами пенсійного забезпечення України та рф немає. Тож, пенсіонери на тимчасово окупованих територіях, виходячи з логіки законопроекту, мають подати відповідну заяву органу Пенсійного фонду. Однак Мінсоцполітики ані у законопроекті, ані у пояснювальній записці не деталізують, в якій формі та в які строки має бути подана така заява.

Пенсія в Україні та за кордоном

Раніше міністерка соціальної політики Оксана Жолнович розповіла, чи буде наступного року в Україні індексація пенсій. За її словами, перерахунок виплат пенсіонерам – це законна вимога. Цьогоріч попри повномасштабну війну в Україні перерахували виплати пенсіонерам. Проте є ймовірність, що наступного року це не станеться.

Кабінет міністрів України спростив важливу процедуру для пенсіонерів, які знаходяться за кордоном. Йдеться про ідентифікацію для отримання виплат. Тепер, щоб отримувати пенсію, українцям за кордоном достатньо звернутися до найближчого відділення їхнього банку та пройти верифікацію (надати документи, підтвердити особистість). Зробити це можна до кінця 2023 року. Якщо пенсіонер не проходить перевірку, то банк буде зобов’язаний повідомити про це ПФУ – і виплати можуть припинити.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Пенсіонери можуть збільшити виплати на 837 гривень – як оформити доплату
  • Як українцям в Польщі отримувати пенсію в злотих через Укрпошту: інструкція Мінсоцполітики

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *