У серпні запрацювала програма грантів від EU4Business для мікробізнесу за фінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини в розмірі 3 млн євро. ПриватБанк став одним з уповноважених банків, через які клієнти мікробізнесу зможуть отримати грант у розмірі до 4000 євро у гривневому еквіваленті для відновлення господарської діяльності. Важливо відзначити, що на відміну від кредиту, грантові гроші не треба повертати.
Кошти мікрогранту можуть бути спрямовані на такі потреби:
- Придбання обладнання,
- Закупівлю сировини та матеріалів,
- Виплату заробітної плати,
- Орендну плату,
- Лізинг обладнання (за винятком автомобілів, мотоциклів та інших особистих видів транспортних засобів),
- Витрати, пов’язані з переміщенням майна клієнта мікробізнесу;
- Купівля консультаційних послуг (зокрема маркетингових і для розвитку бренда);
- Послуги сертифікації;
- Інші витрати (наприклад, транспортні послуги), які можуть знадобитися для підтримки підприємницької діяльності та обґрунтовані СМП у заявці.
Щоб взяти участь у програмі клієнту необхідно заповнити заявку на порталі Дія. У заявці вказати інформацію про показники діяльності підприємства до війни та після повномасштабного вторгнення, а також визначити чіткі напрями використання коштів мікрогранту, які не можуть змінюватись під час їх подальшого фінансування. Відбір учасників програми відбуватиметься за результатами конкурсів для таких категорій підприємців:
- Близько 250 грантів для найбільш постраждалих від війни областей: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська (окрім міста Київ), Луганська, Миколаївська, Сумська, Чернігівська, Харківська, Херсонська. Прийом заявок – з 08.08.2023 до 21.08.2023.
- Близько 250 грантів для деокупованих територій Донецької, Київської (окрім міста Київ), Чернігівської, Сумської, Харківської та Херсонської областей. Прийом заявок – з 22.08.2023 до 04.09.2023.
- Близько 250 грантів для підприємців з усіх інших регіонів України, крім тимчасово окупованих – прийом заявок з 05.09.2023 до 18.09.2023.
Переможці кожної з конкурсних категорій визначатимуться за рівнем постраждалості від війни та потенціалу для відбудови. Грант надається в два етапи:
- Перший – перерахування 80% від суми гранта з подальшим підтвердженням цільового використання;
- Другий – після підтвердження цільового використання першого гранта в розмірі 80% здійснюється перерахування 20% від суми гранта з подальшим підтвердженням цільового використання.
Якщо не буде підтверджено цільове використання фінансової допомоги, грант буде повернено до Фонду розвитку підприємництва.
Як раніше повідомляв Інформатор, Кабінет міністрів України вирішив простимулювати переробні підприємства на деокупованих територіях. Бізнесменам розширили грантові можливості. Уряд хоче, щоб люди, які повертаються додому, мали роботу. Механізм отримання коштів також спростили. Щоб отримати їх, тепер не обов’язково треба бути клієнтом Ощадбанку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.