З 1 серпня українці через Приватбанк зможуть отримати пільгову іпотеку на 20 років під 3-7% річних

У липні Кабмін вніс зміни, завдяки яким участь у програмі єОселя зможуть взяти всі українці, які не мають власного житла. Для них буде діяти пільгова річна ставка 7% у гривні. Перший внесок — від 20%, а термін кредитування — до 20 років. За словами економіста Олександра Охріменко, це дасть можливість багатьом українцям вирішити свої житлові проблеми. 

“В Україні з 1 серпня запрацюють пільгові іпотечні кредити для всіх категорій населення. Можна взяти позику під 7% річних. Раніше такі програми були доступні лише для певних груп населення: молоді, військових та ін. Зараз таких обмежень немає. Отримати таку іпотеку може будь-який українець, що не має житла та має офіційний дохід (біла зарплата чи статус підприємця). Це унікальна можливість покращити свої житлові умови для багатьох українців. В історії нашої держави такого ніколи не було”, – розповів Олександр Охріменко.

 

В Україні банки зараз пропонують іпотеку зі ставкою від 15% до 25% річних. Крім того, банк вимагає перший внесок від 30%. Нова програма кредитування житла єОселя має спрощені умови і ставку у 3% для пільгових категорій та 7% для решти.

Хто може взяти іпотеку по програмі єОселя?

Взяти пільгову іпотеку зі ставкою 3% можуть українці не молодші за 18 років і не старші за 70 років на дату погашення. Які не володіють житлом або мають житло менше ніж 52,5 м² + 21 м² на кожного члена сім’ї додатково, або володіють житлом, ‍розташованим в районі бойових дій чи на тимчасово окупованій території. Не беруть участь в інших чинних державних програмах із забезпечення житлом. Є платоспроможними, не фігурують у санкційних списках та належать до однієї з пільгових категорій:

 • Кадрові військові, правоохоронці, педагоги, медики, працівники освіти та науковці та члени їхніх сімей;
 • Детективи і старші детективи Національного антикорупційного бюро, особи рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань, детективи та особи начальницького складу Бюро економічної безпеки та члени їхніх сімей;
 • Військові та силовики, які внаслідок поранення під час бойових завдань отримали І-II групу інвалідності та втратили свою посаду.

З 1 серпня на пільгову іпотеку – але вже під 7% – зможуть претендувати ще кілька категорій українців. Основні умови (вік, платоспроможність тощо) ті самі, що і у пільговиків, а от самі категорії такі:

 • Ветерани війни та члени їх сімей;
 • Учасники бойових дій;
 • Особи з інвалідністю внаслідок війни;
 • Сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни, а також сім’ї загиблих (померлих) захисників і захисниць України;
 • Інші громадяни України, які не мають власного житла або у власності яких менше ніж 52,5 кв м для сім’ї з однієї особи та додатково 21 кв м – на кожного наступного члена сім’ї (житло на тимчасово окупованих територіях до уваги не береться). 

Де можна отримати іпотеку по програмі єОселя?

єОселя передбачає, що українці братимуть іпотеку у банках – а держава компенсуватиме установам знижену відсоткову ставку. Отримати кредит на житло за програмою єОселя українці зараз можуть у таких банках: 

 • ПриватБанк;
 • Ощадбанк;
 • Укргазбанк;
 • Глобусбанк;
 • Sky Bank. 

Перевірити, чи доступна саме вам участь у програмі, можна у самому банку або попередньо через «Дію» – залишивши там відповідну заявку. Забудовники вже пропонують цілу низку новобудов, житло в яких може бути придбано в рамках програми єОселя.

Як раніше повідомляв Інформатор, на думку економіста Олександра Охріменка, припинення роботи зернового коридору через позицію рф, не призведе до економічної катастрофи в Україні та девальвації гривні. Хоча, звичайно, неможливість експортувати зерно морем, є негативним фактором для української економіки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *