З 1 вересня ринок депозитів в Україна докорінно зміниться: прогноз від банкірів

Банкіри очікують, що подальше зниження облікової ставки спровокує зниження ставок за гривневими депозитами. Зміни прогнозуються на 1 вересня.

Банкіри пояснюють, що очікування по обліковій ставці на 2023 рік вже заявлені, тому банки планують ставки на осінь. Найближче зниження очікується вже 1 вересня.

“Ми анонсували це: ставки відкоригуються з 1 вересня. Тому хто ще не встиг, біжіть і поповнюйте свої депозити чи відкривайте нові. Ще є кілька днів на те, щоб встигнути зафіксувати високі ставки, – зазначив директор департаменту-трайбу некредитних продуктів ПУМБ Дмитро Коваль. – Ставки у нас відкоригуються поки що на мінус 1%. Я повністю погоджуюсь з колегами, що коригування в мінус ще буде цього року. Але ми тримаємо свої ставки в середньому трохи вище, ніж ринкові. Гадаю, до кінця року ми цю тенденцію збережемо”.

Сумарно ставки знизяться суттєво.

“Мої очікування, що до кінця року в цілому по банківській системі буде зниження десь на 2-2,5 пункта за індексом UIRD. Зараз він перевищує 14%, а десь на кінець року він буде 12,5-13%. Зараз досить гарний період, щоб ще встигнути розмістити кошти на поточних ринкових умовах”, – зазначив заявив член правління з розвитку роздрібного бізнесу ОТП Банку Олег Клименко.

Директорка з роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро Катерина Мелеш теж впевнена, що ставки будуть мати тренд до зниження.

“На ставки буде впливати облікова політика та дизайн монетарної політики Національного банку, а також розмір депозитної ставки на ринку, якою ми будемо конкурувати між собою. Що взагалі обирає клієнт? Найпривабливіша ставка – це вирішальна роль у виборі банку. По-друге, гарантування вкладів під час повномасштабної війни – це стабільність, яка забезпечується клієнтам. І трете – онлайн-доступність”, – пояснила вона.

Начальник департаменту роздрібного бізнесу банку “Глобус” Дмитро Замотаєв повідомив про очікування на банківському ринку. За його словами, облікова ставка до кінця року знизиться ще на 2-3 відсоткові пункти, відповідно вона призведе до аналогічного зниження пікових відсоткових ставок у всіх банках

На банки більше впливає не стільки облікова ставка НБУ, скільки ставка за депозитними сертифікатами НБУ, яка залежить від облікової ставки.

“Депсертифікати мають досить вагомий вплив на граничні ставки. Якщо депсертифікати будуть знижуватися, ми, так само, як і весь ринок, будемо реагувати на зниження відсоткових ставок”, – пояснив Дмитро Коваль.

Голова правління Акордбанку Олексій Руднєв очікує, що відсоткові ставки, які хоч і будуть знижуватися до кінця року, але точно залишаться вище, ніж рівень інфляції.

“Тому є можливість і накопичувати, і заробити. Загальний обсяг приросту по системі буде 80-90 млрд грн до кінця року. І я думаю, що восени та наприкінці року ми ще побачимо конкурентну боротьбу банків за клієнта за рахунок відсоткових ставок”, – зазначив він.

Заступник голови правління ТАСкомбанку Артур Муравицький впевнений, що драйвером скорочення депозитних ставок буде зниження облікової ставки НБУ.

“Ми будемо так само знижувати ставки, ми вже коригуємо нашу стратегію. І тим людям, які хочуть зафіксувати максимальну дохідність, ми рекомендуємо звернути увагу на довгострокові вклади, які поки що мають досить цікаву відсоткову ставку. Тому що в майбутньому, напевно, при тренді до зниження, люди не зможуть отримати таку високу дохідність за депозитами”, – підкреслив він.

Дмитро Замотаєв впевнений, що до кінця року треба очікувати поступового зниження ставок.

“Тому всім клієнтам, які бажають оформлювати депозити, треба максимально оперативно зараз відкрити депозити з можливістю поповнення. І тим самим вони отримають поточну ставку, а не ставку, яку буде через 2-3 місяці”, – порадив він.

НБУ знизив облікову ставку

Правління НБУ ухвалило рішення знизити облікову ставку з 25% до 22% з 28 липня. Це перше подібне рішення регулятора за понад рік. В НБУ зазначили, що попередні заходи регулятора сприяли пожвавленню конкуренції банків за строкові заощадження в гривні – банківські ставки за гривневими вкладами влітку продовжували підвищуватися. Окрім цього завдяки міжнародній допомозі посилилася спроможність Нацбанк забезпечувати стійкість курсу, що впливає і на оптимізм вкладників. Згідно з презентацією НБУ, облікова ставка в І кварталі 2024 року може бути знижена до 18%.

Облікова ставка Національного банку України — один із монетарних інструментів, за допомогою якого НБУ встановлює для банків та інших суб’єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових коштів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • НБУ послабив регулювання купівлі безготівкової валюти в Україні. Як це позначиться на курсі гривні? – прогноз Михайла Крапивка
  • Гетманцев та Железняк внесли законопроєкт про збільшення оподаткування банків. Що це означає для українців?

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *