З надбавками: скільки заробили Шмигаль, Федоров, Стефанішина, Верещук та інші урядовці за липень

У Кабміні опублікували зарплатні відомості найвищих посадовців виконавчої влади України за минулий місяць. Зі звіту зрозуміло, що на першому місці не прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Про це йдеться в інформації Кабінету міністрів України.

Фактично прем’єр-міністр Денис Шмигаль заробив однаково з віцепрем’єр-міністеркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною та міністеркою реінтеграції Іриною Верещук по 66,32 тисячі гривень. Без врахування податків їхні зарплати дорівнюють 82,3 тисячі гривень.

А ось міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков заробив трохи інакше свої 66,69 тисячі гривень. Йому нарахували 15,69 тисячі гривень додатково за відрядження.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заробляє дещо менше – 66,34 тисячі гривень. Його оклад мав бути ще менше – 70,79 тисячі гривень, але він отримав “на руки” 11,73 тисячі. З зарплати він сплатив 16,09 тисячі гривень податків.

Також міністерка економіки Юлія Свириденко після вирахування податків отримала 66,32 тисячі гривень, а міністр Кабміну Олег Немчинов заробив 65,24 тисячі гривень.

Найбільше заробив державний секретар Кабінету міністрів України Олександр Ярема. “На руки” він отримав 84, 57 тисячі гривень при посадовому окладі 40, 1 тисяча гривень. Його “рецепт успіху” у нарахуванні за ранг, вислугу років виконання особливо важливої роботи та роботи з документами державної таємниці.

З чого складається міністерська зарплата

Заробити у Кабінеті міністрів України можна по різному. Зокрема до нарахованої зарплати враховують посадовий оклад, надбавку за ранг, надбавку за вислугу років, надбавка за виконання особливо важливої роботи, та надбавка за роботу з таємними документами. Зарплатні гроші також отримують за час відрядження. З чистої зарплати міністри сплачують ПДФО та військовий збір.

Нещодавно, український політик та голова партії “Голос” у Київради Григорій Маленко створив інфографіку, в якій порівняв зарплати IT-спеціалістів та чиновників різного рівня, що працюють у Києві. Зокрема, заробітки на посаді президента та мера столиці.

Інформатор також писав, що в Україні середній розмір пенсії становить 5238 гривень, проте є категорії громадян, які отримують 10 000 гривень й навіть більше.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *