Купівля квартир: що змінилося на ринку нерухомості в Україні

Станом на червень 2023 року в новобудовах Києва ціни на квартири зросли на 34%. Середня ціна за м² становить 56 728 гривень. Водночас на вторинному ринку в порівнянні з червнем 2022 року – на 17%.  

Про це йдеться в аналітиці Dim.ria, пише видання БЖ. Найвища середня ціна однокімнатної квартири на вторинному ринку зафіксована, як і зазвичай, у Києві.

Первинний ринок

Станом на кінець червня цього року, в Україні 73,3% відкритих відділів продажів новобудов. Середня ціна за м² у столиці становить 56 728 грн (враховуючи усі типи квартир за кількістю кімнат). Мінімальна ціна за м² у Києві – 21 700 грн. Її фіксують у Деснянському районі, а максимальну – в Печерському – 224 071 грн. На Київщині вартість м² стартує від 9 244 грн і сягає 123 011 грн.

Якщо порівнювати вартість за м² у новобудові у червні цього і минулого року, зростання цін майже по всій Україні. У Києві – на 34%, на Київщині – на 23%, а на Львівщині – 36%.

Вартість за м² в новобудові станом на червень 2023 року

Вартість за м² в новобудові станом на червень 2023 року

Вторинне житло

У Києві на 22% менше пропозицій ніж у травні. Якщо розглядати червень 2023 року та 2022 року, то навпаки – в більшості регіонів кількість пропозицій зросла. У Києві – на 174% більше, на Львівщині – на 74%, на Дніпропетровщині +84%, а на Харківщині – на 308%.

Ціни

Станом на кінець червня, найвища середня ціна однокімнатної квартири на вторинному ринку зафіксована, як і зазвичай, у Києві. Порівнюючи червень цього і минулого року, збільшення ціни на однокімнатні квартири на вторинному ринку майже по всій Україні. У Києві – на 17%, на Київщині – на 2%, а на Львівщині – на 28%. Середня вартість однокімнатної квартири на вторинному ринку

 • Київ – 87 865 доларів, 
 • Одеська область – 46 644 доларів, 
 • Львівська область – 59 640 доларів,
 • Сумська область – 20 127 доларів,
 • Полтавська область – 36 838.

Середня вартість за однокімнатну квартиру на вторинному ринку - порівняння цін 

Середня вартість за однокімнатну квартиру на вторинному ринку – порівняння цін 

Які документи потрібні для оформлення договору купівлі/продажу нерухомості

 • Паспорт та ідентифікаційний номер: Якщо власників декілька – потрібна присутність усіх власників при підписанні договору купівлі-продажу у нотаріуса. У випадку відсутності когось із них — нотаріально засвідчена довіреність. Свідоцтво про зміну прізвища, імені, по батькові;
 • Свідоцтво про шлюб: Якщо квартира набувалась/набувається у шлюбі, дружина/чоловік дає нотаріально засвідчену згоду на продаж/купівлю даної квартири;
 • Правовстановлюючі документи: В залежності від способу придбання, вони бувають різні: договір купівлі-продажу чи договір дарування, міни, свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину, спадковий договір, договір довічного утримання, рішення суду, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
 • Технічний паспорт на квартиру;
 • Експертна оцінка нерухомості;
 • Довідка про к-сть зареєстрованих осіб у квартирі, що відчужується; 
 • Довідкаквитанції про відсутність заборгованості.

Раніше ми писали, що земельні ділянки у Козині під Києвом для побудови котеджного містечка виставили на аукціон. Крім того, під Києвом у Броварах побудують новий ЖК.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *