Війна в Україні створила нову послугу на ринку нерухомості

В Україні під час повномасштабної війни з’явилася нова послуга на ринку нерухомості. Людям пропонують звести укриття “під ключ” просто у дворі приватного будинку. Ціна таких конструкцій залежить від типу – вартість металевих модульних варіантів стартує від 3-4 тис. євро (120-160 тис. грн).

9916_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

Однак є різні типи укриттів, які пропонують побудувати українцям. Складні конструкції, наприклад, із залізобетону пропонують підприємствам та організаціям. Тут 30 кв. м укриття обійдеться вже не менше 700 тис. грн, пише Finance.ua.

Також можна знайти пропозиції щодо облаштування підвалів під укриття. Займаються цим, зазвичай, будівельники. Йдеться про фахівців, які виробляють заливку фундаменту, можуть виготовити бетонні стіни, підпірні стіни, сходи, стяжки підлоги та інші конструкції.

На ринку представлено кілька основних типів сховищ. Це:

Металеві укриття. Найдоступніший варіант, який пропонують мешканцям приватних будинків та іноді невеликих підприємств. Перебувати у такому укритті може 4-6 осіб. Модульна конструкція монтується нижче за рівень землі. Головна перевага – ціна та швидкість установки (до 7 днів).

Укриття із залізобетону. Такі конструкції роблять як для приватних будинків, так підприємств. Вважається, що це досить надійний та довговічний варіант. Укриття може бути як окремою спорудою, так і приєднуватися до вже збудованих будівель та виконувати роль “кімнати безпеки”. У мирний час використовувати такі приміщення пропонують як підсобні, наприклад для зберігання речей.

Формат та ціна споруди залежить від багатьох факторів – починаючи від площі та матеріалу виготовлення до максимального часу перебування у ньому людей без виходу назовні. Як правило, орієнтовну вартість сховища виробники можуть назвати вже за першої консультації, але остаточну ціну буде сформовано лише після огляду ділянки для будівництва та обговорення всіх деталей.

Чи потрібно реєструвати укриття?

Продавці запевняють, що приватним власникам землі не потрібні жодні додаткові дозволи на облаштування укриття, якщо ним користуватимуться лише вони самі. Тобто для того, щоб збудувати “бункер” у себе на подвір’ї, це не потрібно ні з ким погоджувати.

Важливо тільки не пошкодити комунальні мережі, які можуть проходити територією ділянки. Також потрібно врахувати рівень підземних вод.

А ось ситуація з підприємствами та організаціями складніша – їм потрібно погодити таке будівництво з пожежними інспекторами. У ДСНС пояснили, як відбувається процедура узгодження:

перед початком будівництва необхідно викликати спеціальну комісію, до якої входять представник Держслужби з надзвичайних ситуацій та представник Держпродспоживслужби;
фахівці виїжджають на місце та дають рекомендації, як забезпечити відповідність укриття вимогам;
після будівництва фіксується виконання норм, власника сховища ставлять на облік і конструкція може використовуватись.
Крім того, якщо будівництвом сховища займаються будівельники, проєкт може розроблятися на запит проєктанта. Тобто компанія, що будує “бункер”, самостійно займається оформленням дозволів та виконанням вимог ДСНС.

Також підприємці можуть переоблаштувати під укриття приміщення, що вже є. “Якщо у вас є підвальне приміщення, то можна просто привести його в найпростіше укриття, поставити на облік і використовувати для своїх потреб. Це найпростіший спосіб”, – порадили у ДСНС.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Один коментар

 1. Написать хороший отзыв про гадалку Марию, которая помогла моему мужу выйти из финансового кризиса и наладить свій бизнес

  Я із задоволенням поділюся з вами відгуком про ворожку Марію, яка допомогла моєму чоловікові подолати фінансову кризу і повернути свій бізнес на шлях успіху. Її інтуїція, мудрість і професіоналізм надали нам неймовірну підтримку у важкі часи.

  Коли мій чоловік зіткнувся із серйозними проблемами в бізнесі, ми були відчайдушними і не знали, куди звернутися. Саме тоді ми почули про Марію від кількох довірених друзів. Ми вирішили спробувати і проконсультуватися з нею, і це стало одним із найкращих рішень, які ми могли прийняти.

  Від самого початку Марія виявила щирий інтерес до нашої ситуації та прислухалася до наших занепокоєнь. Її здатність зрозуміти і побачити глибину проблеми була вражаючою. Вона провела детальний аналіз ситуації, використовуючи свої навички ворожіння, і дала нам цінні поради, які ми ніколи не забудемо.

  Марія запропонувала нам не тільки конкретні дії, які потрібно зробити, а й надихнула нас внутрішньою впевненістю та оптимізмом. Її слова були стимулом для нашої мужності та рішучості, щоб впоратися з усіма труднощами, які стояли перед нами.

  Через деякий час ми почали бачити результати наших дій. Наш бізнес почав поступово відновлюватися, і ми знову відчули впевненість у своїх силах. Марія справжня професіоналка, і її інтуїтивні підказки допомогли нам подолати всі труднощі на шляху до успіху.

  Крім того, я хотів би зазначити, що Марія надала нам не тільки допомогу у фінансових аспектах, а й психологічну підтримку. Її здатність проникнути в суть проблеми і нашого емоційного стану допомогла нам зберегти спокій і віру в себе.

  Загалом, я щиро рекомендую Марію як ворожку, яка не тільки допоможе вам вирішити поточні проблеми, а й надихне вас на подальший успіх. Її талант і досвід допомогли нам вийти з фінансової кризи і знову запалити вогонь підприємництва. Ми вдячні їй за її допомогу і з нетерпінням чекаємо можливості знову звернутися до неї в майбутньому.
  Телефон (вайбер) хорошої ворожки Марії +380976592407

  No votes yet.
  Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *