Кияни закликали КМДА зберегти паркан навколо відомого цвинтаря

Унікальна огорожа може зникнути

Мешканці столиці закликають міську владу припинити руйнацію та зберегти унікальну огорожу Байкового кладовища.

Відповідну петицію зареєстровано на сайті Київради.

Як пояснюють автори ініціативи, червона історична огорожа Байкового кладовища є складовою пам’ятки національного значення — комплексу «Байкове кладовище» та щойно виявленим об’єктом культурної спадщини.

За висновками фахівців,   огорожа  має  витончені художні елементи у вигляді флористичних мотивів та піктограм — символів житття та смерті, вічного спокою. А паркан, що відмежовує територію кладовища від міста, було споруджено з 1876 до 1909 року, коли великий цвинтар остаточно розмежували на дві частини — стару та нову.

З того часу, зауважили підписанти петиції, червоне обрамлення історичної огорожі є одним із символів цього місця, пов’язаного в серці киян із пам’яттю про похованих тут людей.

Водночас, кияни нагадали, що нещодавно тут розпочалися демонтажні роботи із заміни автентичного історичного паркану на новий — із бетону та клінкерної цегли, що порушує естетику й спринйняття цього місця.

Такж під загрозою опинилися елементи об’єкта культурної спадщини — витончені ковані гратки, ліплений декор, символічні скульптури, написи, інтегровані в стовпчики історичного цегляного огородження та цегляні портали-брами.

Все це нині, наголошують небайдужі громадяни, ми ризикуємо втратити, адже капітальний ремонт, який тут запланувала дирекція кладовища, не передбачає реставраційних робіт. А отже, паркан буде розібрано та замінено на новий, як це вже сталося біля підніжжя Байкової гори.

Нагадаємо, днями на Байковому кладовищі Києва на місці знесеної під виглядом реконструкції частини старої огорожі розпочали будівництво невідомої споруди.

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *