У Львові збудують ЖК із ізраїльськими кімнатами-укриттями

Дві будівлі ЖК будуть забезпечені підземними паркінгами, які слугуватимуть укриттями. Крім цього, в кожній секції будинку на кожному поверсі передбачена безпечна кімната. 

Про це повідомляє сайт Tvoemisto.tv. 

Жк

Так має виглядати ЖК з безпечними кімнатами. Фото – Львівська міська рада

На перехресті вулиць Стрийської та Наукової, біля парку Боднарівка у Львові мають збудувати новий житловий комплекс. Коли затверджували містобудівні умови у 2019 році, то проєкт передбачав створення двох апарт готелів, офісного та торговельного центрів і двох ресторанів.

У Львові збудують ЖК з

Після початку повномасштабного вторгнення проєкт підкоригували. Один апарт готель замінили на офісний центр із підземним паркінгом. А іншу будівлю знизили на дев’ять метрів.

У Львові збудують ЖК з

Замість одного з ресторанів буде багатофункціональна будівля з вбудованими приміщеннями громадського призначення, закладами громадського харчування та підземним паркінгом.

Що за кімнати-укриття

Відомо, що 10 липня 2023 року на засіданні виконавчого комітету міськради Львову вирішили, що на кожному поверсі житлової зони має бути безпечна кімната, спроєктована ізраїльськими стандартами. Вона повинна мати потовщену стіну, подвійне армування та окремі інженерні мережі.

Так звані кімнати-укриття в Ізраїлі називаються мамади. Зазвичай такі кімнати використовують як спальню чи як дитячу кімнату. У разі загрози мешканці повинні перейти в цю кімнату, зачинити бронеставні на вікнах та броньовані двері.

захищена кімната

Такі кімнати з’являться в новому ЖК у Львові. Фото з соцмереж

До цих приміщень є особливі вимоги:

  • площа мамада має бути не менше 9 квадратних метрів,
  • висота стелі – 2,5 метри,
  • стіни повинні бути залізобетонними, від 25 – 30 сантиметрів,
  • також забудовники повинні передбачити металеві герметичні двері, що можуть витримати вибухову хвилю,
  • обов’язковим елементом є фільтри для захисту від атак хімічною зброєю.

Інформатор писав, що експосадовці банку “Аркада” постануть перед судом за розтрату мільйонних активів на будівництво ЖК у Києві.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *