Ландшафтний дизайн своїми руками: просто і швидко, фото та інструкція

Разом із експертами розповідаємо, як своїми руками зробити ландшафтний дизайн на заміській ділянціФото: Shutterstock

Ландшафтний дизайн ділянки своїми руками: з чого почати

1. Продумати проект та концепцію

Основний секрет красивого ландшафту на ділянці – це грамотна, продумана концепція та проект. Дуже важливо визначити так звані точки тяжіння, виділити місця для газону, відпочинку, смаження шашликів, городу, дитячої та інших зон, необхідних для сім'ї, каже засновник бюро «Територія ландшафту» Антоніна Болотіна.

На що звернути увагу

  • Тип та склад ґрунту. Склад ґрунту можна визначити дуже легко. Береться трохи сирої землі, яку треба спробувати розкотити в ковбаску. Якщо той розсипається, значить ґрунт легкий, піщаний. Якщо легко скочується і не розвалюється, значить ґрунт переважно глинистий, пояснює фахівець з дизайну компанії Domeo Юлія Андрєєва.
  • Гідрологія ділянки (рівень залягання ґрунтових вод). За цією інформацією краще звернутися до геодезистів. Але є деякі ознаки, якими можна визначити загальну картину на ділянці, каже Юлія Андрєєва. Насамперед, за словами експерта, це положення ділянки у рельєфі. Якщо недалеко є водойми та струмки, то рівень ґрунтових вод знаходиться досить високо.
  • Рослинний склад. Якщо на ділянці є характерні для вологих місць рослини (осока, рогоз, верби, тополі), то ділянка, швидше за все, досить волога і варто задуматися про дренаж. Потрібно пам'ятати, що ділянка на височини буде суші, ніж ділянка в низині.

2. Зонувати ділянку

Зон на ділянці зазвичай три: житлова (будинок та простір безпосередньо поряд з ним), господарська (допоміжні споруди, гараж, компостна яма тощо) та зона відпочинку. У розподілі різних зон ділянки необхідно дотримуватись деяких правил. Зону відпочинку оптимально зробити ближче до центру ділянки, щоб легко було в неї потрапити з дому та інших будівель (лазня). А ось господарські будівлі намагаються розмістити осторонь, відокремивши рослинами, каже Юлія Андрєєва. Також потрібно пам'ятати, що кожна споруда відкидає тінь. Тому потрібно продумати зонування та розстановку будівель так, щоб більша частина ділянки не виявилася затінена, вважає Андрєєва.

Посадки — це фінальна стадія робіт. Їх виробляють згідно з дендропланом

3. Продумати дорожньо-стежкову мережу

Тут найголовніше — продумати вхід та в'їзд на ділянку, доступ до господарських споруд. Стежки та доріжки необхідно прокласти так, щоб вони проходили найбільш коротким і зручним маршрутом і ні в кого не було спокуси скоротити шлях через ваш майбутній ідеальний газон. Згодом такі «тимчасові» шляхи перетворюються на негарні протоптані стежки, тож краще одразу прокласти оптимальні маршрути, попереджає Юлія Андрєєва.

«Не рекомендую планувати багато доріжок, кількох буде достатньо. Якщо з плануванням доріжок утруднення, можна поспостерігати за фактичним використанням ділянки та зробити їх пізніше протоптаними місцями», — додає Антоніна Болотіна.

4. Вибрати матеріал для мощення

За словами Андрєєвої, для майданчиків з великим навантаженням (проїзд для машин, вхідні зони, вимощення) рекомендується вибрати максимально стійкі матеріали (натуральний камінь, клінкер, товсту бетонну плитку) та укладати їх на бетон. Для допоміжних доріжок можна брати більш тонкі матеріали або навіть відсипки типу великого піску.

5. Продумати світло, полив та дренаж

При розробці дренажної системи потрібно врахувати велику кількість нюансів, а неправильно розрахована та організована система може на роки занапастити мікроклімат на ділянці. Тому тут краще залучити спеціалістів, вважає Юлія Андрєєва.

Експерти нагадують, що необхідно заздалегідь продумати і схему енергопостачання: в які будівлі провести світло, розмістити ділянку підсвічування доріжок. Детально опрацьовується світлодизайн, можна додати різні декоративні світильники, підсвічування рослин, а також архітектурне підсвічування.

При розробці системи поливу треба вибрати один із двох варіантів – автоматизована або неавтоматизована. Автоматизована система дорожча і складніша, проте буде впевненість, що рослини отримують достатню кількість вологи. При відмові від автоматики можна просто пропустити магістральний шланг по периметру ділянки та розставити кілька кранів для підключення шлангів поливу у тій чи іншій зоні, каже Юлія Андрєєва.

Розподіл рослин по ділянці завжди починається з найбільших дерев та чагарників

Простий ландшафтний дизайн: як зробити швидше

Як вибрати рослини

  • Необхідно вивчити характеристики рослин, які комфортно почуваються у вашому регіоні.
  • Якщо хочеться чогось екзотичного, то обмежтеся одним-двома такими рослинами.
  • Потрібно обмежити себе у видовому розмаїтті рослин, краще вибрати кілька видів, які підходять і зовні, і за характеристиками, а потім пропорційно розподілити їх ділянкою.
  • Необхідно враховувати час цвітіння та сезонну декоративність рослин загалом. Якщо рослина декоративна лише певний період, краще його посадити у складі групи другою плані.
  • Слід вибирати компактні види рослин, щоб не захаращувати ділянку.

Найпростіший підхід до ландшафтного дизайну своїми руками — застелити все газоном, а по периметру посадити великі дерева

Як розташувати рослини

Розподіл рослин по ділянці завжди починається з найбільших дерев та чагарників. Дуже важливо дотримуватися мінімально допустимих відстаней як між рослинами і будівлями чи парканами, так і між самими рослинами, попереджає Юлія Андрєєва. Потім, за словами експерта, необхідно визначити місце для городу та квітників, це мають бути найосвітленіші місця ділянки. Зону городу має сенс трохи приховати від очей (невелика огорожа, розташування подалі від зони відпочинку), а квітники розмістити так, щоб їх було видно якнайкраще, додає Андрєєва.

Важливо обміркувати, хто і як доглядатиме рослини. Будь-який сад вимагає обрізки, підживлення, аерування, обробки від хвороб, стрижки газону, поливу. За самостійного догляду доведеться вникнути в нюанси, додає Антоніна Болотіна. За словами експерта, необхідно дотримуватись календаря посадок. Крупноміри – дерева понад 5 м – садять з листопада по березень. Інші посадки можна робити цілий рік, але краще — навесні. Адже попереду буде ціле літо для виходжування рослин.

Основний секрет красивого ландшафту на ділянці — це грамотна, продумана концепція та проект

Ландшафтний дизайн маленької дачної ділянки: поради

Для реалізації самостійного ландшафтного проекту на маленькій заміській ділянці експерти радять діяти так.

Приховати паркан

Для цього треба використовувати живоплоти, рослинні групи заввишки до паркану і трохи вище або вертикальне озеленення у вигляді кучерявих рослин.

Оформити квітник

При оформленні квітника, за словами експертів, необхідно пам'ятати, що кожна посаджена на ділянці рослина потребує власного рівня вологи та освітленості. Є правило – низькі рослини розташовують на південній стороні ділянки, а високі – ближче до північної сторони.

Використовувати кути ділянки

Можна розміщувати там будови, рослини, декор, квітники або лавки, тоді маленька ділянка візуально буде більшою.

Віддати перевагу неправильним формам

Наприклад, звивисті доріжки створюють ілюзію більшої площі ділянки.

Зробити перепади висот

Сходи та підпірні стіни роблять простір маленької ділянки більш об'ємним. Якщо ж ділянка рівна, то додатковий цікавий рельєф можуть дати альпійська гірка, рокарій, сухий струмок або невелика водойма, резюмує Юлія Андрєєва.

Sourse: realty.rbc.ru

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *