Відцентрові помпи під час своєї роботи, як правило, створюють вібрацію. Проте існують способи, за допомогою яких можна знизити ці вібрації та звести нанівець їхній вплив на всі навколишні системи та конструкції. Одним із методів є використання віброізоляційних матеріалів та компенсаторів. Встановлення таких спеціальних вставок дає можливість поглинати та пом’якшувати вібрації раніше, ніж вони передадуться на трубопровід та інші конструкції.
Особливості встановлення вібровставок на трубопровід
На сайті компанії Армакс представлено безліч моделей компенсаторів та вібровставок. Щоб куплена вібровставка прослугувала тривалий термін, потрібно правильно її вибрати та встановити. Краще звернутись до кваліфікованих спеціалістів, які мають досвід у монтажі.
Встановлення компенсатора не є панацеєю, адже слід вжити низку інших технічних рішень, серед яких балансування ротора помпи або використання амортизаційних систем. Але щоб визначити оптимальні заходи для зниження вібрацій, попередньо потрібно провести аналіз системи з урахуванням особливостей конкретного обладнання й експлуатації. Адже добре спроєктована та правильно встановлена помпа разом з використанням віброізоляційних елементів допоможе зменшити передачу вібрацій та підвищити надійність й ефективність роботи помпової системи.
Існують випадки, коли можна виключити встановлення вібровставок та віброізолюючих основ:
- в будівлях підприємств, в яких захист від шуму не вимагається;
- в протипожежних установках;
- в окремо розташованих будівлях помпових станцій, відстань від яких до найближчої будівлі становить не менше 25 м.
В таких випадках рішення про встановлення вібровставок залишається за замовником та проєктною організацією. Але при цьому завжди треба зважати на можливі ризики, пов’язані з вібрацією помпових агрегатів.
Правила встановлення вібровставок
Місце встановлення вібровставки може мати вплив на ефективність амортизації вібрацій та передачу зусиль від помп. Розташована близько від помпи вібровставка ефективно поглинатиме вібрації, але разом з тим потрібно враховувати певне віддалення, щоб мінімізувати вплив вібровставки на роботу помпи.
Особливу увагу зокрема потрібно приділити встановленню вібровставок на лініях всмоктування, тому що обурений потік на вході в помпу може спровокувати його нестабільну роботу, підвищення вібрацій, шум і навіть кавітаційні явища. Тому слід приділяти особливу увагу встановленню вібровставок на таких ділянках трубопроводу.
При встановленні вібровставок на колекторах зазвичай заводська конструкція установки виключає виникнення негативних явищ. Але якщо все ж таки доводиться встановлювати вібровставки самостійно, в таких випадках потрібно дотримуватись рекомендацій виробників.
При виборі вібровставок на системах підвищення тиску потрібно враховувати особливості та характеристики системи, рекомендації виробників. Встановлювати елемент слід якомога ближче до помпи та враховувати при цьому певне віддалення.