Аналіз ринку нерухомості в Україні за червень

Київ постійно посідає перше місце в рейтингу найдорожчих міст для оренди квартир.

1787_383594695.jpg (51,94 Кб)

У червні ринок нерухомості демонстрував різноманітні тенденції. Попит на основне житло зменшився майже у всіх регіонах, тоді як ціни на вторинне житло продовжують зростати, а сектор оренди стабільно розширюється зі значними регіональними відмінностями. Про це йдеться у звіті DIM.RIA.

Первинний ринок
Аналіз показує, що ціни на первинному ринку в більшості регіонів демонструють стабільність. Щомісячні зміни цін були мінімальними, залишаючись у межах кількох відсоткових пунктів. Київ лідирує за ціною на квадратний метр – $1407 за квадратний метр. Найдоступніші новобудови знаходяться в прифронтових районах, зокрема в Запорізькій та Сумській областях.

Водночас інтерес до новобудов знизився майже у всіх регіонах. Найбільш значне падіння відзначено в Чернігівській (-29%), Житомирській (-27%) та Волинській (-25%) областях. Помітне зростання інтересу, за наявності достатніх даних для оцінки, спостерігається лише в Закарпатській області (+19%).

Вторинний ринок
Найбільш суттєве зростання кількості оголошень про продаж вторинного житла у червні спостерігалося в Сумській та Чернігівській областях, а також у Києві. І навпаки, у західних регіонах країни протягом місяця спостерігалося скорочення пропозиції.

Згідно з ринковими даними, ціни на вторинне житло продовжують зростати майже по всій країні у червні. Херсонська область демонструє найшвидше зростання цін (+8%), хоча вона залишається найдешевшою.

Тим часом, у столиці найвищі витрати на житло. У Києві ціна однокімнатної квартири сягає 93,3 тисячі доларів. Серед районів Печерський залишається найдорожчим (понад 140 тисяч доларів), а Деснянський – найекономічнішим (50 тисяч доларів).

Значне зростання попиту на вторинну нерухомість відзначено в Тернопільській (+35%), Сумській (+28%) та Івано-Франківській (+13%) областях.

Ринок оренди
«У червні ринок оренди продовжує демонструвати значні відмінності між західними, центральними та прифронтовими районами. Найбільша кількість нових пропозицій з’явилася в Сумській (+79%) та Чернігівській (+60%) областях. Однак ці регіони також мають одні з найнижчих пропозицій на ринку. Натомість, у Запорізькій та Волинській областях у червні спостерігалося зниження кількості пропозицій на 22%. У Києві спостерігалося зниження на 3% порівняно з травнем», – йдеться у звіті.

Наголошується, що Київ стабільно залишається найдорожчим містом для оренди житла. У столиці середня орендна плата у червні становила 18,4 тис. гривень. Для однокімнатних квартир Печерський район довгий час був найдорожчим, але в червні Шевченківський район вийшов на перше місце із середньою орендною платою 23,3 тис. гривень. Деснянський район залишається найдешевшим – 10,2 тис. гривень.

У більшості регіонів України ціни на оренду коливаються в межах кількох відсоткових пунктів. Винятки становлять Полтавська, Запорізька та Миколаївська (зростання на 7%), Кіровоградська (-27%) та Закарпатська (-8%) області.

За даними аналітичного центру, у червні користувачі проявили ще більшу активність у пошуку нерухомості для оренди. Інтерес спостерігається в усіх регіонах України. Співвідношення оголошень про оренду до відповідей у червні в Києві становить 1:7, але в багатьох регіонах ці показники суттєво різняться, причому найбільший дисбаланс зафіксовано в Черкасах – 1:52.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *