Будівництво нового житла в Україні набирає обертів

У період з січня по березень 2025 року в Україні розпочалося будівництво 22,7 тисячі квартир загальною площею 1,4 мільйона кв. м. Це свідчить про збільшення кількості на 35% та площі на 52% порівняно з аналогічним періодом 2024 року.

1787_383594695.jpg (51,94 Кб)

Цю інформацію підтверджують статистичні дані Державної служби статистики та звіти ЛУН.

Для порівняння, за відповідний період минулого року відбулося введення в експлуатацію 16,7 тис. квартир загальною площею 919,1 тис. кв. м.

Де відбувається більшість будівництва?

Найбільше квартир розпочато будівництво в Київській області протягом першого кварталу цього року – 9 292 квартири загальною площею 594,6 тис. квадратних метрів.

Львівська область посідає друге місце, де розпочато будівництво 3067 нових квартир загальною площею 247,9 тис. кв. м.

Київ посідає третю позицію. За перші три місяці цього року забудовники у столиці розпочали будівництво 1711 нових квартир загальною площею 145 300 кв. м.

Інші регіони, які також демонструють високі показники нового будівництва, включають:

Івано-Франківська область – 1530 квартир;
Вінницька область – 973 кв.км.;
Закарпатська область – 968 кв. км;
Чернівецька область – 965 кв.км.;
Волинська область — 923 кв. км.

«Такі цифри можуть свідчити про підвищений рівень девелоперської активності в країні та можливе збільшення пропозиції на ринку нерухомості протягом наступних 2-5 років», – зазначають аналітики.

Важливо зазначити, що під час війни в Україні витрати на будівництво зросли на 10-30%, залежно від класифікації проекту. Водночас існує значний дефіцит кваліфікованої робочої сили на будівельних майданчиках.

За словами експерта, після завершення війни очікується, що житлова нерухомість продовжить залишатися основним сектором інвестицій, особливо в бізнес- та преміум-категоріях у центрі міста.

За даними Dim.ria, у червні 2025 року спостерігалося помітне зниження інтересу до новобудов серед українців майже у всіх регіонах. Водночас у деяких районах спостерігалося значне зростання попиту на вторинну нерухомість.

Ціни на первинному ринку в більшості регіонів демонструють стабільність: вони коливалися лише на кілька відсоткових пунктів протягом місяця. Найбільш суттєве падіння попиту було зафіксовано в Чернігівській (-29%), Житомирській (-27%) та Волинській (-25%) областях.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *