У кількох великих містах України орендодавці скоригували ціни на оренду однокімнатних квартир, і це коригування відбувалося виключно в бік підвищення вартості. За останні шість місяців ціни на оренду такого житла зросли на 1-38%. Найбільш значне зростання спостерігалося в Одесі – на 38%, в середньому до 11 000 гривень.
Ціни на оренду квартир у Києві значно зросли. За даними аналітиків відомого спеціалізованого порталу, ставки тут зросли на 14%.
Оренда «однокімнатної» квартири в Дніпрі стала дорожчою на 10%. Ціни також зросли в:
Рівненська, Івано-Франківська – на 4%;
Львів – на 1%.
Яка зараз вартість оренди 1-кімнатної квартири в Україні?
Загалом, за даними аналітиків великого спеціалізованого порталу, орендувати однокімнатну квартиру в Україні можна в середньому від 4000 до 19 000 гривень. Найдоступніший варіант – у Харкові, де вартість оренди в середньому становить близько 4000 гривень. Серед інших помітних цін:
Запоріжжя – 5000 гривень;
Миколаїв – 6000 гривень;
Кропивницький – 7000 грн.
Найвища вартість оренди в Ужгороді, в середньому 19 000 гривень. Додатково:
у Києві – 18 300 грн;
у Львові – 17 000 грн.
Україна має намір переглянути законодавство у сфері нерухомості
Тим часом Україна планує змінити свій підхід до житлової політики, зокрема для вирішення проблеми старіння житлового фонду. Для сприяння цьому до Верховної Ради внесено урядовий законопроект під назвою «Про основні засади житлової політики». Водночас профільний комітет вже рекомендував прийняти документ у першому читанні, припускаючи, що його розгляд може розпочатися найближчим часом.
«Існуюча редакція Житлового кодексу України, прийнятого у 1983 році та чинного з початку 1984 року… не відповідає соціально-економічним та політичним рамкам держави, включаючи перехід України до ринкової економіки. Незважаючи на впровадження Конституції України 1996 року… Житловий кодекс, який втілює принципи та положення радянської епохи, залишається чинним», – пояснив Кабінет Міністрів щодо необхідності нового законодавства.
Крім того, народний депутат Олена Шуляк («Слуга народу») наголосила, що запропонований документ має на меті встановити «ефективну кредитну та іпотечну політику». Зокрема, у ньому викладено:
пільгові іпотечні кредити;
компенсація вартості житла;
опції оренди з правом викупу;
договори оренди.
«Для мільйонів українців створюється новий фундамент. Це являє собою реформу щодо володіння житлом», – підсумував Шуляк.