Чи зміняться восени ціни квартир на “первинці”

Українцям цієї осені не слід очікувати на традиційне сезонне подорожчання квартир. Ціна квадратного метра у нових будинках не зросте більш ніж на 1%. Стабільності сприятиме зниження облікової ставки та очікуване уповільнення інфляції. А на тлі низького попиту покупцям ще й запропонують знижки.

7419_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

Такий прогноз озвучив Володимир Семенцов, співзасновник та керуючий партнер INSPI Development. За його словами, зараз немає жодних причин для збільшення вартості житла на первинному ринку.

При цьому частина компаній, які відновили будівництво об’єктів, готові запропонувати покупцям знижки від 2,5 до 10%. При цьому, як зазначив фахівець, це офіційні, рекламні дисконти, а для покупців, які готові придбати житло за повну вартість, реальні знижки можуть сягати 15-18%.

Що впливатиме на ціну житла восени-2023

Курс долара
Гривня значно зміцнилася до долара порівняно з кінцем минулого року. Так, з січня до липня готівковий курс долара до гривні знизився на 7,5-8%. Крім того, у вересні-жовтні НБУ може вдатися до часткової лібералізації валютного ринку із подальшим зниженням курсу долара ще на 1-1,5%.

Зазвичай виробники будівельних матеріалів та девелопери прив’язують свою цінову політику саме до курсу американської валюти. “Економічна ситуація в країні свідчить про те, що до кінця 2023 року підстав для зростання цін через курсові “катаклізми” долара фактично відсутні”, – сказав Семенцов.

Попит на житло
Попит на нове житло в Україні залишається дуже низьким, що не дає забудовникам підвищувати ціни. Показник досі становить 20-35% рівня лютого 2022 року.

І ситуація навряд чи покращиться найближчим часом. “Фактично джерел для зростання попиту поки що просто не існує, адже війна триває і добробут більшості громадян явно не стає кращим”, – підкреслив Семенцов.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *