Естонія виділила €400 тисяч на відновлення української енергосистеми

Естонія виділила €400 тисяч на відновлення української енергосистеми 11.06.2024 20:16 Укрінформ Із фонду МЗС Естонія буде перераховано 400 тисяч євро до Фонду підтримки української енергетики, що зазнала великих збитків під час війни з Росією.

Про це повідомляє естонський мовник ERR, передає Укрінформ.

Віце-канцлер МЗС Естонії із зовнішньоекономічних зв'язків та співробітництва у сфері розвитку Марійн Ратник зазначила, що Росія намагається зруйнувати економіку та функціонування суспільства в Україні виведенням з ладу енергетичної інфраструктури, тому в такій ситуації виключно важлива швидка та скоординована підтримка України міжнародною спільнотою з метою відновлення інфраструктури.

Наразі Україна втратила понад 50% своїх електрогенеруючих потужностей, у тому числі понад дев'ять гігават генеруючих потужностей з початку 2024 року. Пошкоджено майже всі теплоелектростанції, а деякі повністю зруйновані. «Враховуючи ситуацію, що різко погіршилася в енергетичному секторі України, Міністерство закордонних справ (Естонії – ред.) вирішило передати 400 000 євро до Фонду підтримки української енергетики», – сказала Ратник.

Уточнюється, що кошти буде виділено із фондів МЗС Естонії, призначених для співпраці у сфері розвитку.

Як повідомлялося, наприкінці 2023 року Естонія перерахувала 50 тисяч євро до Фонду підтримки української енергетики. Крім того, в Україну було відправлено генератори, понад 60 трансформаторів, включаючи силові та інше обладнання для електромереж.

Фото: Välisministeerium

Енергетика Естонія Відновлення України

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *