Як восени зростуть ціни на житло в Україні

В Україні вже восени ціни на житло зростуть на 10–15%. Поступово відновлюється попит, вартість будівництва житла значно зросла.

9319_prodam-kuplyu-kvartiru-dnepropetrovsk-825x460.jpg (39.27 Kb)

Такий прогноз озвучив засновник Investment Development Property Ігор Черненко у матеріалі для NV . Обстріли вже не так лякають потенційних покупців, як це було ще торік. Квартири купують ті, хто планував стати власником апартаментів ще до повномасштабного російського вторгнення, проте відкладав це рішення на згодом.

“Ще до початку великої війни, коли ринок розвивався активно, покупці нерідко “стрибали трохи вище за голову”. Якщо коштів, наприклад, вистачало на непогану квартиру економ-класу, то вони намагалися оселитися в житловому комплексі бізнес-класу. І це логічно, тому що квартири – це велика інвестиція і рідко хтось може купувати їх щороку. Зазвичай нестачу коштів компенсували за рахунок розстрочки чи банківського кредиту. Зараз ситуація інша”, – пояснює він.

Житло після початку великої війни подорожчало – девелопери прив’язали вартість квартир до курсу долара. Гривня дещо посилилася, тож ціни за рік суттєво не змінилися – нині середня вартість житла на первинному ринку становить 45 тисяч гривень за квадратний метр. У доларі вони виросли десь на 10-15%.

І, на жаль, девелопери будуть змушені їх піднімати. Собівартість будівництва зростає: дорожчає електроенергія, логістика, продовжується інфляція. Девелоперським компаніям доводиться підвищувати зарплати будівельникам, яких не вистачає. Тому зростання цін на 10-15% цієї осені виглядає реальним.

“Ніхто не знає, коли закінчиться війна. Проте вже зараз зрозуміло, що попит на житло зростатиме, а ось пропозицій буде мало. І це, природно, штовхатиме ціни нагору. Побудувати нові житлові комплекси за місяць чи два не вийде. У середньому реалізація нового проекту займає два-три роки, у комплексах мають бути створені сучасні бомбосховища. Це наші нові реалії. Тому той, хто готовий до змін та першим зможе запропонувати покупцям цікаві варіанти житла – виграє”, – вважає експерт.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *