Інвестори Укрбуду можуть залишитися без обіцяного житла

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку розглянула справи про правопорушення на ринках капіталу та організованих товарних ринках щодо ТОВ “Фінансова компанія “ЖИТЛО-КАПІТАЛ”.

9916_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

Про це повідомила прес-служба НКЦПФР.

Так, уповноваженим особам Комісії винесено ухвалу про накладення санкції щодо товариства “ФК “ЖИТЛО-КАПІТАЛ” у вигляді призупинення дії ліцензії на провадження діяльності з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю строком до 12.03.2024.

Комісією встановлено, що компанія “Житло-Капітал” системно порушувала законні права своїх інвесторів:

керуючий використовував кошти ФФБ за цільовим призначенням,
не повідомив інвесторів про перенесення термінів здачі в експлуатацію об’єкта будівництва,
відкриття фінансування об’єктів будівництва з 2015 року до теперішнього часу відбувалося без наявності всіх необхідних документів, у тому числі тих, що підтверджують право спорудження на земельній ділянці об’єкта житлового будівництва.
До комісії надходили численні скарги від довірителів щодо керуючого ФФБ (фонду фінансування будівництва) виду А ЖК “Голосіївська долина” (попередня назва – ЖК “Паркова долина”) − ТОВ “ФК “Житло-Капітал” про порушення зазначеним керуючим їх прав та законних інтересів над ринком фінансових послуг.

Також комісією встановлено, що компанія ТОВ “ФК “ЖИТЛО-КАПІТАЛ”, порушуючи вимог законодавства, зберігала оперативні резерви ФФБ на рахунках, відкритих у небанківській фінансовій установі ТОВ “Каса народної допомоги”. Наразі йдеться про кошти у розмірі близько 3,7 млрд 26.03.2021 НБУ анулював ліцензію “Каса народної допомоги” та 23.04.2021 виключив суспільство з Державного реєстру фінансових установ.

Важливо, що фінансова компанія не звільняється з виконання обов’язків, передбачених раніше укладеними договорами управління майном. З моменту зупинення ліцензії та на зазначений термін заборонено створення нових ФФБ, збільшення кількості об’єктів будівництва у вже створених фондах та заборонено укладання нових договорів із установниками управління майном.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *