Пакт, укладений між Україною та Сполученими Штатами щодо корисних копалин та створення спільного інвестиційного фонду, підписаний у ніч на 1 травня, служить інтересам як Києва, так і Вашингтона. Важливим аспектом для України є те, що наша країна диктуватиме місця та особливості гірничодобувної діяльності.
Крім того, надра залишатимуться у власності України. Це підтвердила Юлія Свириденко, Перший віце-прем'єр-міністр і Міністр економіки України, під час телемарафону у четвер, 1 травня.
Представник уряду зазначив, що положення угоди не передбачають жодних змін до процесів приватизації чи управління державними підприємствами; вони й надалі належатимуть Україні.
Крім того, умови підписаної угоди про корисні копалини передбачають, що надра залишаються у власності України. Також буде створено спеціальний фонд 50/50 між Україною та Сполученими Штатами.
«Саме українська держава вирішує, де і що видобувати. Більше того, надра залишатимуться у власності України, як це передбачено угодою. Ще один ключовий момент — захист наших національних активів. Угода не змінює процеси приватизації чи управління державними підприємствами», — зазначив Свириденко.
Ще одним важливим моментом є те, що угода не накладає жодних фінансових зобов'язань на Україну чи посилань на боргові зобов'язання перед Вашингтоном. Цей документ дозволить обом країнам покращити свої економічні можливості шляхом рівноправної співпраці та залучення іноземних інвестицій.
Раніше торговий представник України Тарас Качка також наголосив, що угода про корисні копалини чітко стверджує, що Україна зберігає свій суверенітет над ресурсами, і всі рішення щодо видобутку приймаються виключно урядом України.