Попит на «хрущовки» в центрі столиці зростає рекордними темпами

Київські ріелтори зазначають, що з початку конфлікту дуже мало сегментів ринку нерухомості залишаються «незнищенними». Одними з таких є квартири в хрущовках, розташовані в самому центрі столиці. Про це повідомляє Міністерство фінансів.

4582_97405a8a9f65f0fc972d9b9e09be15da_orig.jpg (41,69 Кб)

Інтерес до цих властивостей не впав до тривожно низького рівня, навіть у найскладніші часи, і нещодавно почав зростати.

Загалом з кінця минулого року запити на таке житло зросли приблизно на 10% порівняно з 2022 роком.

Які зараз ціни?

Двокімнатну квартиру в хрущовці в центрі Києва можна придбати за середньою ціною від $60 тис. до $100 тис. Вартість варіюється в залежності від місця розташування, якості ремонту, інфраструктури і навіть виду з вікон.

Це доступніше, ніж нерухомість в інших типах будинків у центрі міста — царських, сталінських, панельних, новобудовах.

Ірина Луханіна порівняла ціни на двокімнатну квартиру в хрущовці, царській і сталінській будівлях у центрі Києва.

«Двокімнатна квартира в королівському будинку зазвичай має площу близько 58−66 квадратних метрів. На ціну впливає місце розташування (ці будинки здебільшого розташовані в районі цирку, низовини Жилянської та Саксаганського) і стан, вартість коливається від $90 тис. до $160 тис., або приблизно $1,600−2,5 тис. за квадратний метр.

Ціни на сталінські будинки такі ж, як і на царські. Незважаючи на те, що стелі нижчі, вони мають ліфти, а деякі мають сміттєпроводи, разом із значною перевагою залізобетонних підлог. Двокімнатні квартири в сталінських будинках, як правило, коливаються від 48 до 58 квадратних метрів за ціною від 80 до 130 тисяч доларів, або від 1700 до 2200 доларів за квадратний метр.

У центральних хрущовках площа двокімнатних квартир сягає 40–45 квадратних метрів, ціна – від 60 до 100 тисяч доларів, або 1300–2200 доларів за квадратний метр. Але ціни можуть піднятися, якщо зробити елітний ремонт, перетворивши приміщення із простої «хрущовки» на справжній «Версаль», – зазначила Ірина Луханіна.

Наприклад, на flatfy.ua виставлена на продаж однокімнатна квартира площею 33 кв.м на вулиці Лаврській. Хоча він пройшов капітальний ремонт, ціна висока — 87 000 доларів. Це означає понад 2600 доларів за квадратний метр.

Двокімнатна квартира площею 42 квадратних метри в хрущовці на Кловському узвозі коштує 110 тисяч доларів, або 2619 доларів за квадратний метр. Квартира з переплануванням та капітальним ремонтом, кухня-студія, спальня з гардеробною, оновлені комунікації, підігрів підлоги, нова техніка та ін.

Ще одна двокімнатна хрущовка на Леоніда Первомайського продається за 89 500 доларів (2 131 долар за квадратний метр) і може похвалитися авторським ремонтом, старовинними меблями та навіть каміном на кухні. Але, незважаючи на ці покращення, ці квартири все одно залишаються, хоч і «авторськими», як житло в хрущовці.

Керівник проектів «Монітор Естейт», юрист Володимир Копоть зазначає, що поки ринок нерухомості переживає кризу, ціни на старе житло на вторинному ринку суттєво не знижуються. Він наводить оголошення про продаж «унікальної» двокімнатної квартири на 45 квадратних метрів в одній із київських хрущовок вартістю 120 тисяч доларів. «Ця квартира, розташована в будинку без ліфта, без паркінгу, з дерев’яними стелями, поганою звукоізоляцією та маленькою кухнею, продається дорожче новобудови з сучасними технологіями та інфраструктурою», – зауважує експерт.

Для порівняння, на тому ж Печерську квартиру в новобудові бізнес-класу можна придбати за 2400 доларів за квадратний метр. Наприклад, квартира площею 36 квадратних метрів доступна за 86 900 доларів. Однак для ремонту знадобляться додаткові інвестиції. Відповідно, загальний бюджет такої покупки різко зросте. Натомість у хрущовці можна знайти варіант «до вселення» за аналогічну ціну.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *