Ринок нерухомості чекає змін у листопаді

Український ринок нерухомості поступово відновлюється, забудовники відновлюють будівництво, зростає попит. Відновлення може продовжитися у листопаді і становитиме приблизно 3-5%.

9319_prodam-kuplyu-kvartiru-dnepropetrovsk-825x460.jpg (39.27 Kb)

Про це у коментарі сайту Pro Гроші розповіла експерт із нерухомості Вікторія Берещак. “Передусім, у листопаді ми спостерігатимемо посилення дисбалансу між тим, як будують реально, нормальними темпами, і, як компанії не будують, а тільки створюють видимість. Тобто, зростатиме відрив у будівельній динаміці та активності на окремих майданчиках”, – пояснює вона.

Наразі затримки зі здачі в експлуатацію комплексів вже сягають 17-18 місяців, є надія, що цей показник у листопаді не збільшиться. Забудовники повинні докласти максимум зусиль, щоб відійти від такої тенденції та, навпаки, зменшити його.

Швидше за все, у листопаді ми спостерігатимемо подальше відновлення платоспроможного попиту на первинному ринку в окремих форматах. Зокрема, йдеться про сегмент “Комфорт+” та “Бізнес-клас”. Фактично з кінця весни там вдалося відновити трохи менше ніж 30% обсягів довоєнних показників продажів.

“З одного боку – повномасштабна війна сильно вплинула на ринок нерухомості. Це виявлялося у нестачі кадрів, також чималий відсоток українців поїхали за кордон, впали реальні доходи населення, а певні компанії не готові брати на себе зобов’язання та будувати. Але водночас у противага” Ми бачимо, як окремі будівельні проекти, окремі компанії весь цей час борються за себе і своє майбутнє на ринку серед лідерів, зараз така ситуація, що кожен місяць може стати для ринку вирішальним і повернути маятник як плюс, так і мінус. Тому є певні очікування все ж таки, що ситуація стабілізується”, – пояснює експерт.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *