Що чекає на ринок оренди житла у 2024-му

Нинішній ціновий спад і затишшя на ринку оренди зміниться зовсім скоро. Винаймати житло стане дорожче в період двох сезонів. Причому українці шукатимуть квартири за певними критеріями. Минулорічні тенденції щодо вподобання орендарів збережуться і в 2024-му.

1913_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

Про це в коментарі 24 Каналу розповіла оглядачка ринку нерухомості Вікторія Берещак.

Вона прогнозує, що нинішній ціновий спад і затишшя на ринку оренди зміниться в період більшої активності орендарів. Зокрема, винаймати квартиру стане дорожче із завершенням опалювального сезону й чергової тривожної зими через можливий енергетичний терор з боку росіян.

Тобто ціни прогнозовано зростуть весною 2024-го. Також підвищення середньої орендної вартості можливе в період «високого сезону».
«Цілком імовірно, що в 2024 році за умови, що ситуація не погіршиться, зберігатиметься тенденція до відновлення високого сезону, тож в серпні-вересні й частково в жовтні буде зростати вартість оренди в містах-мільйонниках через початок бізнес-сезону і навчального процесу», — вважає Вікторія Берещак.

Середнє зростання цін на оренду в Києві та в містах-хабах можливе в межах 10−15% залежно від рівня попиту, а також від рівня реальної інфляції.

Що стосується критеріїв вибору житла, то українці надалі охоче винайматимуть квартири з 2 до 7 поверху, якомога далі від енергетичних, критичних чи військових об’єктів. Окрім того, цьогоріч збережеться тенденція на активніше орендування дво- та трьокімнатних квартир.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *