Скільки зарплат треба відкласти айтівцю з України на однокімнатку

IT-спеціалісти з Харкова можуть купити квартиру на вторинному ринку вдвічі швидше, ніж колеги з Києва.

7419_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

Про це свідчать дані дослідження сервісу оренди та купівлі житла LUN у поєднанні з літнім зарплатним опитуванням DOU, проведеного серед IT-спільноти.
Згідно з його результатами, всього лише рік (тут і далі мається на увазі використання 100% заробітної плати, — ред.) знадобиться Senior-розробнику, що працює у Києві, щоб купити там однокімнатну квартиру. На таке ж житло Middle-спеціалісту потрібно заробляти 22 місяці, а Junior-розробнику — майже 5 років або 58 місяців, якщо бути точними.

Схожа ситуація для айтівців у Львові. Для придбання однокімнатної квартири на місцевому ринку вторинки Senior має відкласти ті ж повноцінні 12 заробітних плат, як і колеги зі столиці. А от Middle назбирає на житло у Львові на місяць швидше, ніж їхні столичні колеги — 21 зарплата. Junior зможе купити однокімнатку за 55 місяців.

Набагато швидше вдасться зібрати на житло ІТ-працівникам з Одеси. Ціна однокімнатного житла на вторинці Одеси для Senior-фахівця еквівалентна 9 зарплатам. Middle має відкласти 16 повноцінних зарплат, а місцеві Junior витратять на квартиру трохи більш ніж три роки своєї кар’єри — 39 місяців, якщо бути точними.

Такий самий час знадобиться і спеціалістам із Дніпра — тут айтівцям теж треба 9 зарплат, аби мати змогу купити однокімнатну квартиру.

Найшвидше на однокімнатку в своєму місті назбирає Senior з Харкова — йому знадобиться 6 зарплат.

Порівняння з іншими країнами

За даними The Financial Times, у середньому в США у 2023-му році сім’ї для купівлі домівки потрібно 7,58 річних доходів.
У Великій Британії в середньому потрібно 9 річних доходів для купівлі домівки.

Згідно з даними сервісу Numbeo, у Лісабоні для покупки житла потрібно відкласти 19 річних доходів сім’ї.

«Для українських ІТ-шників терміни накопичення на житло виглядають неймовірно швидкими, у порівнянні з наведеними вище світовими реаліями». — резюмували у ЛУН.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *