Туреччина допомогла відновити університет Шевченка після атаки РФ у жовтні 2022 року – ректор 13.02.2025 13:25 Укрінформ Туреччина допомогла відновити приміщення Київського університету Шевченка після руйнувань, спричинених російською ракетною атакою у жовтні 2022 року.
Про це в коментарі Укрінформу за результатами візиту в Туреччину сказав ректор Національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров.
“Туреччина – наш друг, партнер та союзник. Наш університет у 2022 році постраждав від російських ракет, і саме Посольство Туреччини в Україні і TIKA (Турецьке агентство співробітництва та координації – ред.) дуже швидко допомогли з відновленням. Півтора місяця – і ми змогли повернутися до навчання в жовтому корпусі, де розташований наш інститут філології. Це дуже яскравий приклад допомоги та сприяння. Ми щиро вдячні народу Туреччини за це”, – сказав Бугров.
Ректор університету також нагадав про підтримку Туреччиною, зокрема ТІКА, створення у 2016 році Центру кримськотатарської мови та літератури на базі КНУ.
“Також за цей період ми сформували всі три рівні освіти за напрямом кримськотатарська мова та література – це бакалаврат, магістратура і аспірантура. Щороку ми приймали за напрямком кримськотатарської мови та літератури близько 10-15 студентів – в різні роки по-різному, це залежить від кількості заяв. За цей час був й один набір на цю спеціалізацію до аспірантури”, – розповів ректор КНУ.
За його словами, серед студентів є як кримські татари, так і українці, етнічні росіяни, представники інших національностей.
“У кожного з них свої мотивації. Хтось планує брати участь в урядуванні на деокупованих територіях Криму, хтось бачить себе в суспільно-політичному процесі, хтось займається правозахисною діяльністю і вважає, що мова в цьому відношенні має важливе значення, що дійсно справедливо. Дехто каже, що кримськотатарська і турецька – супутні мови, і знання декілька мов підвищує конкурентоспроможність”, – зазначив Бугров.
Ректор наголосив, що підготовка спеціалістів з кримськотатарської мови та літератури важлива для роботи в Криму після його звільнення.
“Чим більше таких фахівців зможемо підготувати, тим успішнішою буде робота”, – додав він.
Як повідомляв Укрінформ, в Анкарі відбулася зустріч ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимира Бугрова з представниками наукових та експертних кіл Туреччини, української та кримськотатарської діаспори.
Туреччина Університет Шевченка Володимир Бугров Відновлення України
Источник: www.ukrinform.ua