В Україні активізувався попит на крихітні “смарт-квартири”

Українці шукають квартири не для інвестицій, а для проживання. Уподобання змістилися у бік невеликого житла, бажано з ремонтом. Популярність дво- та трикімнатних квартир сильно впала, натомість активізувався попит на крихітні “смарт-квартири”.

0800_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

Важливим фактором вибору житла залишається ціна. Про це розповіли аналітики ринку нерухомості та девелопери порталу “Мінфін”.

“Протягом 2022 року смаки покупців змінювалися чи не щотижня. Бувало й так, що вимоги до житла суттєво змінювалися буквально після чергового ракетного обстрілу. Зрештою, паніка вщухла, і покупець, схоже, остаточно визначився зі своїми пріоритетами”, – йдеться у матеріалі.

Загалом клієнти набагато охочіше вибирають житло у ЖК, де є розвинена інфраструктура. Що стосується площ, то попит змістився на невеликі однокімнатні квартири. У той же час, інтерес до дво- та трикімнатних суттєво впав. Купують житло в більшості випадків у комплексах охоче більше 60%.

“Люди шукають житло невеликих розмірів, починаючи від 15 кв м. Це так зване смарт-житло”, – наголосив засновник SENSAR Development Марк Марченко. Забудовники не відкидають, що незабаром таке житло може навіть опинитися в дефіциті.

Левову частку покупців – близько 85% – становлять ті, хто купує квартиру собі. Інші 15% – це інвестиційний попит.

Також все частіше покупці шукають квартири, в яких можна жити одразу, без попереднього ремонту. Запит на таку нерухомість вже зріс на 60% і продовжує зростати. Як зазначають аналітики, особливо актуальним це питання є для ВПО.

При цьому житла з ремонтом на українському первинному ринку не так багато. Тому девелопери змушені адаптуватися під нові вимоги покупців і вже починають пропонувати опції “житло під ключ” або “квартира з оздобленням”.

За словами директорки з маркетингу Alliance Novobud Ірини Міхалевої, головним критерієм ухвалення рішення про купівлю квартири є доступність цінової пропозиції. “Цікавить покупця та складова безпеки: наявність у будинку приміщень подвійного призначення, які можна трансформувати в укриття, – великий плюс”, – зазначає спеціалістка.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *