В Україні передбачаються варіанти оренди житла із правом викупу

В Україні збираються запровадити пільгові програми соціальної оренди житла для тих, хто втратив нерухомість у результаті російської збройної агресії. Крім того, передбачаються варіанти оренди із правом викупу (rent-to-own).

1913_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

Про це заявила перша віцепрем’єр – міністерка економіки України Юлія Свириденко. За її словами, програми оренди реалізовуватимуться аналогічно єОселі – за участю ПрАТ “Укрфінжитло”. Нині нові програми перебувають у стадії розробки.

“Ми прагнемо розвивати різні інструменти забезпечення українців доступним житлом. Саме тому разом із доступною іпотекою зараз ми розробляємо додаткові програми доступної оренди – з правом викупу та соціальної оренди. Найголовніше для нас – забезпечити людей постійним житлом”, – розповіла міністерка, не розкриваючи деталей нових соцпрограм.

Однак Свириденко додала, що в рамках забезпечення українців житлом держава поповнить капітал “Укрфінжитла” на 20 млрд грн у 2024 році. Ще 50 млрд грн капіталу компанії вже було профінансовано за рахунок облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

Міністерка вважає, що розвиток пільгової іпотеки та запровадження соціальної оренди не лише допомагає вирішити проблему з житлом для переселенців, а й сприяє формуванню стійкої економіки. Загалом у 2024 році планується видати 12 тис. кредитів за програмою єОселя, а у 2025-му – 23 тис. Для порівняння: у 2023 році кількість виданих іпотек становила 6,7 тис.

Свириденко зазначила, що через повномасштабне вторгнення Росії Україна зазнала найбільших руйнувань з часів Другої світової війни. Зруйновано щонайменше 160 тисяч будівель та споруд зруйновано, приблизно 20 тисяч з них – багатоповерхові. До того ж щодня додаються нові руйнування, тому що РФ цілеспрямовано продовжує завдавати ударів житловій інфраструктурі.

“Станом на сьогодні в Україні близько 5 млн внутрішньо переміщених осіб. Ще близько 2 млн сімей, які безповоротно втратили будинок. Тому питання житла – одне з найнагальніших для нас”, – резюмувала Свириденко.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *