В Україні збудують нові атомні блоки

До 2032 року Україна планує побудувати два нових атомних блоки та запустити пілотні проєкти малих модульних реакторів. Наша країна також повністю відмовиться від використання вугілля. Цей процес відбуватиметься паралельно. 

Про це заявив заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Він наголосив, що роль вугілля значно знизиться після 2032 року. 

“Розширення ролі атомної та “зеленої” енергетики та децентралізована енергетична система. Ці пріоритети – в основі нашої оновленої Енергетичної стратегії на найближчі десятиліття”, – підкреслив Демченков.

За словами Демченкова, роль вугілля значно знизиться після 2032 року, а до 2040 року Україна планує повністю відмовитися від його використання у процесі виробництва електроенергії. Поступова відмова від вугілля відбуватиметься паралельно з будівництвом нових сонячних та вітрових генерацій, а також ТЕЦ, що працюватимуть на біопаливі.

“Очікується, що частка відновлюваних джерел енергії в енергетичному балансі досягне 25% у 2032 році та подвоїться до 2050 року”, – зауважив Демченков.

Він наголосив, що енергетичний перехід для Європи буде не просто неповним без України, а й неможливим. Нещодавно глава Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Барол назвав Закон США про зниження інфляції найважливішою кліматичною угодою з часів Паризької угоди.

“Ми переконані, що післявоєнне “зелене”відновлення України стане ще однією ланкою в цьому глобальному поштовху до кліматичної нейтральності”, – додав Демченков.

 Ядерна безпека в Україні

У ході дискусії також порушувались питання забезпечення ядерної безпеки в Україні в умовах регулярних обстрілів російськими військами українських енергетичних об’єктів. Демченков наголосив, що у формулі миру  глави держави Володимира Зеленського, питання ядерної та радіаційної безпеки стоїть першим.

“І ми вітаємо початок роботи місії МАГАТЕ на всіх наших атомних станціях, яка днями розпочала свою роботу на запрошення української сторони. Але відповідальність за створення загроз на наших ядерних об’єктах має нести насамперед росія, зокрема, “росатом”, що покриває акти ядерного тероризму, що здійснюються росіянами в Україні. Світ мусить об’єднати зусилля та запровадити санкції проти атомної промисловості росії, відмовившись від співпраці з “росатомом”, – резюмував Демченков.

Що цьому передувало 

19 січня Зеленський зустрівся з генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаелем Гроссі, який знаходився з робочим візитом у нашій країні. Глава держави відзначив активну роль МАГАТЕ у вирішенні питань, пов’язаних із ядерною безпекою, що є вкрай важливим на тлі війни, розпочатої росією. Він наголосив на неприпустимості продовження обстрілів об’єктів української атомної енергетики російським агресором.

Зеленський привітав розміщення інспекторів агентства на українських АЕС. Варто додати, що енергосистема України вже пережила 12 ракетних атак ворога та 14 ударів БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій.

Нагадаємо, під час відступу окупанти можуть підірвати житлові масиви і Запорізьку АЕС. Крім того, росіяни спровокували екологічну катастрофу на ЗАЕС

Також Інформатор писав, що робити у випадку радіаційної аварії на Запорізькій АЕС.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *