В Україні змінилися критерії для оренди квартир

В Україні змінились критерії для оренди квартир. Орендатори через відключення електроенергії звертають увагу на поверх та альтернативне живлення, а орендодавці – крім традиційних критеріїв, також зважають на позицію щодо війни.

3994_mycollages-10-scaled.jpg (29.15 Kb)

Про це йдеться в матеріалі OBOZ.UA, який незабаром буде опубліковано. Ідеальний орендар – молода платоспроможна подружня пара українців (національність також важлива) без тварин, без дітей та без бажання запрошувати гостей. Про це свідчать дані соціологічного дослідження, яке провела компанія OLX. Під час опитування в орендодавців питали, якими мають бути орендарі. Більшість заявила про платоспроможність та відсутність тварин. На третьому місці серед критеріїв – відсутність дітей. Також важлива позиція щодо війни, сімейний стан, національність.

Опитані OBOZ.UA рієлтори вважають, що права обох сторін захищені. Притому є можливість знайти квартиру і з дитиною, і з твариною. Юрій Піта, рієлтор та голова одного з комітетів Асоціації спеціалістів нерухомості, впевнений: “глобальної проблеми на ринку не існує. Всі знаходять собі об’єкти. Не може бути такого, що конкретно ви не зможете знайти. Можливо, це буде інша ціна чи інша квартира, але завжди знаходиться об’єкт”.

“У мене дві кішки, і це вирок”, – розповідає OBOZ.UA киянка Світлана. Компанія, в якій працює дівчина, перенесла офіс у Львів, тож дівчині довелось переїжджати зі столиці. Свою квартиру вона здала в оренду за лічені дні, тоді як житло у Львові довелось шукати кілька тижнів.

І хоча більшість українців планує орендувати житло в новобудові, де вартість квартир вища, найважливішим критеріям вибору залишається ціна. На другому місці – кількість кімнат (особливий попит зараз мають двокімнатні квартири). І лише на третьому місці опинився такий критерій, як район. Одразу за ним – близькість до транспортної зупинки.

Серед нових критеріїв, які з’явились через відключення електроенергії: поверх, на якому розташована квартира (це хвилює 62% орендарів), а також наявність автономного опалення (57%) та додаткового джерела живлення на випадок відключення світла (55%).

Адвокатка Світлана Саража розповідає: насправді проблеми виникають не тільки у тих, хто шукає житло, але і у тих українців, які здають квартири в оренду. Часто вони також незахищені: орендарі можуть залишати після себе пошкоджені меблі, зіпсований ремонт, не платити вчасно за комуналку, покидати квартиру без попередження.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *