Україна хоче вирішити проблему застарілого житлового фонду

Україна прагне змінити свою житлову політику, зокрема, вирішити питання старіння житлової інфраструктури. Для сприяння цьому до Верховної Ради було подано урядову пропозицію під назвою «Про основні засади житлової політики». Водночас відповідний комітет вже рекомендував прийняти документ у першому читанні, вказавши, що його обговорення може розпочатися найближчим часом.

6452_2_hr.jpg (67,19 Кб)

Пропозицію зареєстровано в парламенті під № 12377. Згідно з пояснювальною запискою:

Законопроект був створений з метою «встановлення нових принципів та напрямків», які формуватимуть житлову політику України.
Ця політика, як стверджується, буде зосереджена на «створенні можливостей та умов, які дозволять кожному вирішити свої житлові потреби шляхом придбання житла в оренду або власність».
«Існуюча редакція Житлового кодексу України, який був розроблений у 1983 році та прийнятий на початку 1984 року… не відповідає соціально-економічному та політичному ландшафту держави, особливо враховуючи перехід України до ринкової економіки. Незважаючи на прийняття Конституції України 1996 року… Житловий кодекс, який відображає принципи та норми, встановлені за радянських часів, залишається чинним», – заявив Кабінет Міністрів, про необхідність нового законодавства.

Зі свого боку, народний депутат Олена Шуляк («Слуга народу») зазначила, що житловий сектор в Україні наразі стикається з численними нагальними проблемами. Зокрема:

Приблизно 600 000 осіб стоять у черзі на житло «з малою надією його отримати».
Не вистачає варіантів оренди соціального житла або адаптованого житлового фонду.
Законодавчий нагляд за орендою житла перебуває на початковій стадії.
Державна іпотечна політика щодо підтримки ВПО є неадекватною.
Житловий фонд застарів.
«Ці проблеми загострилися мільйонами внутрішньо переміщених осіб та руйнуванням житла внаслідок війни. Ситуація стала надзвичайно складною», – визнав депутат.

Вона зазначила, що пропозиція, винесена на розгляд, включає плани щодо «ефективної кредитної та іпотечної політики», зокрема:

Пільгові ставки по іпотеці.
Відшкодування витрат на житло.
Варіанти оренди з правом викупу.
Лізингові угоди.
«Для мільйонів українців закладається новий фундамент. Це реформа щодо дому», – підсумував Шуляк.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *