Українці не хочуть купувати нові квартири: яка головна причина

Попит на нову нерухомість в Україні залишається вкрай низьким – лише на рівні 20-35% від показників лютого 2022 року. Однією з головних причин небажання купувати житло у новобудовах є відсутність страхування військових ризиків.

7419_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

Про це OBOZREVATEL розповів Володимир Семенцов, співзасновник та керуючий партнер INSPI Development. Він пояснив, що на даний момент у разі ракетного чи дронового удару по новобудові девелопер не має жодних зобов’язань перед покупцем.

А до поняття “форс-мажору” військові ризики не входять, зазначив фахівець. Тому українці не поспішають укладати договори на купівлю нового житла.

“Нещодавня ракетна атака на новобудову у Дніпрі поставила руба питання необхідності введення страхування ризиків для покупців. Досі в типових угодах на придбання майнових прав на об’єкт, який буде побудований в майбутньому (тобто майбутню квартиру), поняття “форс-мажору” не враховує ризики від руйнування або пошкодження об’єкта внаслідок військових дій, відповідно відсутні якісь обов’язки. девелопера перед покупцем у разі виникнення таких обставин”, – наголосив Семенцов.

Загальна ситуація із попитом, за його прогнозом, може погіршитися з початком опалювального сезону. Адже з початку опалювального сезону РФ може активізувати атаки на енергетичну інфраструктуру.

“Існує дуже висока ймовірність нових атак на енергооб’єкти України, що фактично гальмуватиме не лише будівельні роботи, а й психологічно впливатиме на активність покупців”, – пояснив фахівець.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *