За підтримки Світового банку з початку війни до бюджету залучили $34 мільярд – Мінфін

За підтримки Світового банку з початку війни до бюджету залучили $34 мільярд – Мінфін Оновлено 07.06.2024 19:01 Укрінформ З початку повномасштабного вторгнення в межах механізмів Світового банку було залучено 34 млрд доларів США прямої бюджетної підтримки.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

“Завдяки активній роботі команд Міністерства фінансів України, уряду та Світового банку, третій рік поспіль маємо можливість залучати необхідний обсяг коштів для забезпечення пріоритетних бюджетних видатків. Це пенсії, оплата праці працівників секторів освіти та охорони здоров’я, соціальний захист населення, гуманітарна підтримка… Переконаний, що наша подальша взаємодія стане вагомим внеском у забезпечення потреб України у поточному та наступному роках”, – сказав міністр фінансів Сергій Марченко під час робочої зустрічі з представниками Світового банку.

Зазначається, що від початку повномасштабного вторгнення в межах механізмів Світового банку було залучено 34 млрд доларів США прямої бюджетної підтримки.

У Мінфіні нагадують, що у 2022-2023 роках розпочато реалізацію п’яти нових рамкових проєктів, головна увага яких зосереджена на відновленні енергетичної, транспортної та логістичної інфраструктури, пошкодженого житла, підтримку системи охорони здоров'я та доступу населення до необхідних медичних послуг, відновлення сільського господарства тощо. Грантове фінансування цих проєктів надходить зі створеного Світовим банком Цільового фонду допомоги Україні, відновлення, реконструкції та реформ (URTF). На сьогодні доступне грантове фінансування цих проєктів становить понад 820,5 млн доларів США, з яких 540 млн дол. США уже отримані Україною.

У сьогоднішній зустрічі взяли участь віце-президентка Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Антонелла Бассані, діючий директор у справах України, Молдови та Білорусі Аруп Банерджі, новопризначений директор у справах України, Молдови та Білорусі Боб Сом, який розпочне свою роботу з 1 липня, та керівниця Регіонального Представництва Міжнародної фінансової корпорації в Україні та Молдові Ліса Кестнер.

Як повідомлялося, президент Світового банку Аджай Банга заявив, що він «абсолютно» відкритий до управління фондом для України, якщо країни G7 вирішать спрямувати на це доходи від заморожених російських активів.

Фото: Мінфін

Мінфін Світовий банк Сергій Марченко

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *