Більш ніж 100 тисяч гривень на місяць: у ЗМІ розповіли про зарплати ексміністра Ткаченка та інших посадовців Мінкульту під час війни

Стало відомо, скільки під час повномасштабної війни заробляли посадовці в Міністерстві культури України. Суми доходять до 100 тисяч і більше. Зокрема, колишній міністр культури Олександр Ткаченко у липні 2023 року отримав зарплату в розмірі 204 087 гривень, за інформацією ЗМІ.

Про це повідомляє видання Новини. Live. Журналісти посилаються на дані про зарплати в Міністерстві культури України з січня 2022 по серпень 2023 року, які є в розпорядженні редакції. За інформацією видання, найбільші зарплати в посадовців були в жовтні, грудні 2023 року та серпні 2023 року. В ці місяці зарплати зазвичай були майже вдвічі більше, аніж завжди. Йдеться про суми понад 100 тисяч гривень на місяць.

Зазначається, що колишній міністр культури Олександр Ткаченко в перші місяці повномасштабної війни заробляв близько 70-76 тисяч гривень на місяць. Водночас у грудні 2022 року він отримав, за словами журналістів, уже 97 тисяч гривень. При цьому в липні 2023 року цифра знову збільшилася: вже до 204 087 гривень.

Також у виданні розповіли, скільки заробляв перший заступник міністра Ростислав Карандєєв. За інформацією журналістів, в перші місяці повномасштабної війни заробіток посадовця складав близько 70-78 тисяч гривень на місяць. При цьому в жовтні, за даними ЗМІ, він отримав уже 158 тисяч гривень, а в листопаді минулого року – 163 тисячі гривень. У липні 2023 року цифра зростає до 173 тисяч гривень. 

При цьому заступниця міністра Галина Григоренко, за даними видання, в жовтні 2022 року заробила близько 137 тисяч гривень, а у грудні минулого року – вже приблизно 173 тисячі гривень. За серпень 2023 року, за інформацією журналістів, її зарплата становила 135 тисяч гривень.     

Приблизно такі самі ж зарплати, за даними ЗМІ, були в  заступниці міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Анастасії Бондар, заступниці міністра Катерини Чупаєвої, заступника з питань європейської інтеграції Тараса Шевченка та державного секретаря Юрія Лещука. За інформацією журналістів, більшість місяців зарплати посадовців перевищували 70-80 тисяч гривень, а в деяких випадках – понад 100 тисяч гривень.

Які зарплати отримують не політики?

Раніше повідомлялося про дослідження експертів з Інституту соціології НАН України. Спеціалісти підкреслили, що для нормального життя в Україні треба заробляти на одну особу близько 12 750 гривень на місяць. Соціологи опитали громадян про те, чи заробляють вони стільки. В результаті 43,5% респондентів зазначили, що їхні прибутки менші за 12 750 гривень на особу. 25,8% відповіли, що їхні прибутки “дещо нижче”. При цьому лише 8,9% респондентів заявили, що заробляють більше за цю суму 21,9% опитаних має дохід якраз приблизно 12 750 гривень на місяць. 

Також Європейська Бізнес Асоціація опитала підприємців на тему, чи будуть вони найближчим часом збільшувати зарплати своїм працівникам. У результаті більшість опитаних компаній (87%) підвищать заробітну плату своїм співробітникам у 2024 році. Тільки 1% скоротить рівень зарплати й 12% планують залишити його без змін. Минулого року до підвищення зарплат вдавались 73% керівників компаній. Водночас 29% директорів розраховують втримати показники на рівні попереднього року. Лише 13% прогнозують негативну динаміку (минулого року таких було 25%). 

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Кабмін готує призначення нових очільників Міноборони та Мінкульту: в ЗМІ назвали імена
  • Очільник міністерства культури Карандєєв їздить на незадекларованому автомобілі та порушує правила – розслідування журналістів
  • Гроші на серіали під час війни: в.о. міністра культури відповів, чи піде шляхом звільненого Ткаченка
  • Кабмін призначив Ростислава Карандєєва керувати Мінкультом замість Ткаченка: що треба знати про нього

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *