До 120 тис. грн: ФОП з інвалідністю може отримати компенсацію за облаштування робочого місця

Державна ініціатива допоможе вам обладнати робоче місце спеціальними меблями, обладнанням або придбати додаткові інструменти, наприклад, ліфт чи пандус.

інвалідністю” fetchpriority=”high” width=”1200″ height=”675″ />

Людина з інвалідністю

З 18 березня фізичні особи-підприємці та самозайняті особи з інвалідністю мають право на отримання державної компенсації за облаштування робочого місця. Про це 19 березня повідомило Міністерство економіки.

«Ми розширили доступ до програми, дозволивши особам з інвалідністю, які є самозайнятими особами чи приватними підприємцями, а також тим, хто має намір відкрити власний бізнес, отримувати компенсацію за оснащення робочих місць спеціальними меблями, приладами та придбання додаткового обладнання, такого як ліфт чи пандус. Ми оптимістично налаштовані, що ця програма допоможе ще більшій кількості людей у створенні інклюзивного робочого середовища. Протягом усього терміну дії цієї ініціативи вже підтримав понад півтори тисячі роботодавців», – зазначила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки Юлія Свириденко.

Крім того, тепер роботодавці можуть отримати компенсацію за зміну робочого місця для інваліда, який повертається на роботу. Раніше компенсація застосовувалася лише для нових працівників. Якщо постраждалий ветеран повертався на попередню посаду, роботодавець не отримував компенсації, оскільки це не вважалося новим працевлаштуванням.

Відповідно до рекомендацій програми розміри компенсацій за створення робочих місць для осіб з інвалідністю є такими:

  • до 120 тис. грн – для облаштування робочих місць для інвалідів І групи;
  • до 80 тис. грн – інвалідам ІІ групи.

Заявку на отримання компенсації за зміну робочого місця можна подати онлайн на порталі Дія або особисто в центрі зайнятості за сферою діяльності.

Щоб подати заявку онлайн, роботодавець, фізична особа-підприємець (ФОП) або самозайнята особа повинні:

  • отримати доступ до порталу Дія за допомогою КЕП;
  • заповнити заяву, вказавши інформацію про людину з інвалідністю та адаптоване робоче місце;
  • документи, що підтверджують зайнятість, придбання допоміжних засобів та документ, що підтверджує інвалідність найманого працівника/фізичної особи-підприємця/самозайнятої особи;
  • вказати IBAN свого рахунку;
  • підписати заяву за допомогою КЕП.

Заявка буде розглянута протягом 10 робочих днів. У разі схвалення кошти будуть перераховані на рахунок заявника протягом 5 днів.

Зазначимо, що Уряд запустив програму відшкодування роботодавцям витрат, пов’язаних із створенням робочих місць для осіб з інвалідністю, у серпні 2023 року. З початку 2025 року роботодавці отримали 34 млн грн компенсації за програмою створення 448 робочих місць для осіб з інвалідністю. У 2024 році програмою скористалися понад 1500 підприємців, створивши майже 2000 робочих місць для людей з інвалідністю. Держава відшкодувала підприємствам витрати на загальну суму 129 млн грн. Ініціатива щодо компенсації роботодавцям витрат на облаштування робочого місця для людей з інвалідністю є ключовим проектом Міністерства економіки України «Робота без бар’єрів», який узгоджується з Національною стратегією формування безбар’єрного середовища в Україні.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *