Як українські акції та облігації відреагували на суперечку Зеленського та Трампа

28 лютого у Вашингтоні відбулася зустріч за участю Трампа, Венса та Зеленського, яка закінчилася суперечками. Президент США дорікнув Зеленському за відсутність бажання продовжувати мирні переговори, через що українську делегацію попросили звільнити Білий дім.

Володимир Зеленський і Дональд Трамп

Володимир Зеленський і Дональд Трамп

Вранці 3 березня курси українських акцій на Варшавській фондовій біржі (WSE) впали на 6-15% у зв’язку зі сваркою між президентами України та США 28 лютого, що значно зменшило шанси на досягнення миру найближчим часом. Також відбулося зниження цін на українські єврооблігації.

За даними WSE, ціна акцій Milkiland впала на 14,79%, а агрофірми Agroton і IMC, розташовані поблизу лінії фронту, впали на 11,01% і 9,09% відповідно. Акції KSG-Agro впали на 8,58%, а Astarty, найбільшого виробника цукру в країні, впали на 6,42%. Тим часом акції Coal Energy, яка раніше росла найшвидше, впали на 14,99%, оскільки її шахти припинили роботу через конфлікт. Крім того, акції провідного українського нафтовиробника Кернел, які не входять до індексу через обмежений free-float, подешевшали на 6,18%, хоча напередодні вже впали на 26,12%.

Навпаки, на Лондонській фондовій біржі, де вплив роздрібних інвесторів менш виражений, ніж на ВФБ, курс акцій МХП, найбільшого українського виробника курятини, у понеділок знизився на 0,66%, а акції гірничодобувної компанії Ferrexpo впали на 0,54%.

Ціни українських єврооблігацій також зазнали падіння. За даними Reuters, найбільш суттєво впали цінні папери з погашенням у 2035 році, які подешевшали на 3,63 цента до 61,68 цента за долар. Tradeweb повідомив, що це найнижчий показник за останній місяць. Тиск поширився на гарантії ВВП України, які залежать від економічного зростання країни, їх ціна знизилася більш ніж на 2 центи до трохи вище 80 центів.

Reuters зазначає, що український борговий ринок останнім часом характеризується нестабільністю. У середині лютого після того, як Трамп назвав Зеленського «диктатором» і його спроби зміцнити зв’язки з Росією, ціни на українські облігації різко впали. Однак наприкінці лютого вони частково відновилися на тлі надії на угоду про видобуток корисних копалин, яка могла б залучити підтримку США в поточному конфлікті. Цей оптимізм згас, коли Зеленський раптово перервав візит до Вашингтона, де передбачалося завершити угоду, повідомляє видання.

Вартість українських корпоративних єврооблігацій також знизилася. Так, цінні папери ДТЕК Енерго та ДТЕК Нафтогаз подешевшали на 1,48% та 1,07% відповідно, НАК «Нафтогаз України» подешевшали на 0,83%, Укренерго — на 0,17%, Метінвест — на 0,1-0,5%. Лише акції Укрзалізниці на ранок 3 березня залишалися стабільними.

Суперечка в Білому домі

28 лютого президент України Володимир Зеленський відвідав США з офіційним візитом. Під час брифінгу між ним і Трампом виникла гостра суперечка щодо війни, яка триває в Україні.

Це протистояння викликало сильну реакцію, спочатку з боку віце-президента Дж. Д. Венса, а потім і самого Трампа. Отже, дискусії завершилися передчасно, що змусило українських представників залишити Білий дім.

Після інциденту Трамп озвучив ЗМІ передумови для відновлення переговорів із Зеленським. Він заявив, що Зеленський має висловити «бажання миру». У відповідь Трамп звинуватив Зеленського в тому, що він зосередився на агресії російського лідера Володимира Путіна.

Також повідомлялося, що в результаті суперечок у Білому домі Дональд Трамп може зустрітися з російським лідером Володимиром Путіним раніше, ніж очікувалося. Крім того, найближчим часом може відбутися другий раунд переговорів між американською та російською делегаціями.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *