Клієнтка Київстару вимагає оператора прибрати станцію від її будинку через випромінювання. Що вирішив суд?

Біля будинку жінки встановлена та працює станція Київстар. Вона вимагає прибрати її у безпечне місце через випромінювання. Оператор стверджує, що вона не несе загрози здоров’ю населенню, але на судовому засіданні з’ясувалось зовсім інше. 

Як йдеться у рішенні Вижницького районного суду Чернівецької області, біля будинку жінки працює базова станція ПрАТ “Київстар” з надання послуг мобільного зв’язку. Вона вважає, що її побудували зі значними порушеннями, внаслідок чого збільшено випромінювання.

Берегометська селищна рада своїм рішення наказала перенести вишку. Однак цього не зробили. Жінка просить визнати будівництво та експлуатацію станції незаконною та такою, що порушує її право споживача стільникового зв’язку “Київстар”.

“Зобов’язати Київстар перенести станцію в безпечне для споживача послуг стільникового зв’язку, мешканців мікрорайону Автодром селища Берегомет, Вижницького району, Чернівецької області місце”, – вимагає жінка, яка звернулася до суду. 

Що говорять у Київстар

У Київстарі говорять, що ряд установ у висновках дійшли того, що станція не несе загрози здоров’ю населенню. Там наголосили, що жінка не надала жодного доказу, що вона є споживачем послуг. А тому вважають заявлений позов безпідставним.

“Результати розрахунку розподілу електромагнітного випромінювання показали, що передавальні антени базової станції CHN 060/860, ПрАТ “Київстар”, які розміщені в Чернівецькій області, Вижницький район, селищі міського типу Берегомет, на прилеглій до них території на висоті 2 метрів від поверхні землі та на відстанях 0-200 метрів від них створюють рівні поверхневої густини електромагнітної енергії не більше 0,138 мкВт/см2. Ці рівні не несуть загрози здоров’ю населення, оскільки вони значно менші гранично допустимого рівня – 2,5 мкВт/см2. У зв’язку з цим для зазначеної базової станції встановлювати санітарно-захисну нема потреби”, – йдеться у висновку санітарного паспорта. 

Розгляд справи 

На судовому засіданні представники Берегометської селищної ради Вижницького району Чернівецької області підтримали позов. Один зі свідків вказав, що вишку встановили у 2004 році, людям говорили, що це телевізійна. Згодом дізналися, що це станція “Київстар”. Вважає, що через електромагнітне випромінювання люди в тому районі хворіють, а його дитина захворіла на лейкоз.

Інший свідок, який проживає в районі, де розташована станція “Київстар” наголосив, що через випромінювання багато людей хворіє, а деякі вже померли. Люди продають будинки, оскільки бояться там проживати. Більшість інших мешканців району говорять теж саме. Вони вже декілька років борються за перенесення станції “Київстар”, але безрезультатно. 

Рішення суду

Суд відмовив жінці у задоволенні позову. Вона не змогла довести вину оператора “Київстар”. 

“Суд з’ясувавши обставини справи прийшов до висновку про необхідність відмови у задоволенні позову жінки до приватного акціонерного товариства “Київстар” про усунення порушень прав споживача, через його недоведеність”, – наголосили у суді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Київстар змінив тарифний план – клієнт пішов до суду: яким було рішення
  • Як переказати гроші зі свого рахунку іншому абоненту: покрокова інструкція для клієнтів Київстар, Водафон, Лайфселл
  • Київстар підвищив ціни на деякі послуги: що змінилося з 1 жовтня
  • На киянку за допомогою SIM-карти Водафон оформили п'ять кредитів – що вирішив суд

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *