Міністр охорони здоров’я заявив про нові вимоги для аптек: про що йдеться

На Форумі “Доступні ліки -2023”, що проходить в Києві, Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що МОЗ працює над тим, щоб добитися нововведення у ліцензуванні нових аптечних пунктів. Всі вони мають бути залучені до програми ” Доступні ліки”. 

“МОЗ задоволений роботою НСЗУ за 5 років роботи, – зазначив очільник міністерства. – Однак ми хочемо, щоб більше українців мали змогу отримувати доступ до програми доступні ліки”.

Раніше голова НСЗУ Наталія Гусак говорила, що інспектуючи лікарні в невеликих населених пунктах, зіштовхнулась з тим, що там є єдина аптека при лікарні, і вона не залучена до програми “Доступні ліки”. 

“Мені прикро, що в деяких населених пунктах люди не знають про цю програму, і цк часто літні люди, які дуже потребують цієї підтримки. Ми розуміємо, що після війни, коли повернуться наші захисники, навантаження на медичну систему зросте, тому до цього ми повинні зробити велику роботу. А зараз щоб наші військові знали, що мама, бабуся, дружина можуть отримати підтримку від держави і в цьому напрямку, що вони отримають необхідні ліки”, – зазначила голова НСЗУ Наталія Гусак.

Віктор Ляшко висловив застереження на майбутнє: “Ми можемо рухатись вперед, збільшуючи кількість номенклатурних позицій, збільшуючи кількість станів, яку покриває програма доступні ліки. Але паралельно з цим повинні йти в глибину – віддалятися від обласних центрів, заходити до кожного населеного пункту нашої країни і побачити, а чи там доступна ця програма?” Ключовим завданням цього і наступного року для себе очільник МОЗ назвав забезпечення доступності у кожному населеному пункті до цієї програми.

“Ми робимо певні кроки в цьому напрямку, – пояснив міністр. – Ми робимо це через зміни ліцензійних умов. Зараз ми дискутуємо з Державною регуляторною службою, щоб кожна аптека, яка відкривається в Україні, мала зобов’язання підключатися до програми ” Доступні ліки”. Ми зменшуємо ліцензійні вимоги до розміщення аптечних закладів у сільських населених пунктах по площі тощо. Але кожна аптека, що відкривається, за тими ж ліцензійними вимогами має бути підключена до програми”.

За даними Голови Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Михайла Радуцького, програмою скористалися більше 4,24 мільйонів українців. Нині понад 14 тисяч аптек і аптечних пунктів мають договір із НСЗУ, відповідно якого в них можна за програмою отримати ліки, за які повністю або частково заплатила держава. Нині програма включає 515 торгових назв лікарських препаратів, серед яких 232- для лікування серцево-судинних захворювань, 53- для лікування цукрового діабету ІІ типу, 65- для лікування розладів психіки та поведінки, епілепсії тощо, 72- препарати інсуліну тощо.

До програми за оік планують долучити ще не менше мільйона українців, зазначила старший економіст сектору охорони здоров’я Представництва Світового банку в Україні Олена Дорошенко. Вже під час повномасштабної війни, за її словами, до програми долучилось більше 800 тисяч людей. І питання зміни вимог до ліцензування аптек може суттєво допомогти в цьому.

«Доступні ліки» — урядова програма, що забезпечує повну або часткову оплату вартості деяких лікарських засобів з бюджетних коштів. Вона поширюється на лікування захворювань, які добре лікуються амбулаторно, проте часто призводять до інвалідності й смерті пацієнтів. 

Наталія Тютюненко

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.      

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Допомога тим, чиї близькі зараз на фронті – інструкція МОЗ
  • Безкоштовні ліки для українців у Польщі: хто має право отримати та як це зробити
  • Як безкоштовно поїхати на лікування за кордон – покрокова інструкція МОЗ
  • Безоплатне лікування безпліддя в Україні. В МОЗ пояснили, хто та як може отримати послугу

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *