Польські виробники цукру можуть долучитись до протесту фермерів на кордоні з Україною

Національна асоціація виробників цукрових буряків Польщі виступила з вимогою до Європейської Комісії встановити квоти на імпорт українського цукру. Представники організації попереджають про те, що її члени можуть долучитись до фермерських протестів 24 січня. В асоціації стверджують, що імпорт цукру з України до ЄС зріс у 20-35 разів після скасування квот, які були встановлені Угодою про асоціацію ЄС-Україна.

Про це повідомили на офіційному вебсайті асоціації. Польським виробникам не подобається, що українські підприємці виграють у них конкуренцію.

“Після запровадження заходів автономної торгівлі необмежений імпорт цукру з України до ЄС у 2022/23 маркетинговому році збільшився у 20 разів, а в сезоні 2023/24 ці обсяги можуть бути до 35 разів вищими, ніж упродовж 2022/23 маркетингового року, коли було скасовано квоти, встановлені в Угоді про асоціацію ЄС-Україна”, – зазначається в повідомленні KZPBC.

Виробники, які працюють у цукровому секторі, заявили, що такий масштабний імпорт спотворює конкуренцію та дестабілізує ринок. Це ставить під загрозу стабільність індустрії. Вони переконані, що ситуація, яка склалась, не є доброчесною та не відповідає принципам партнерства. Окрім того, вона також не враховує й інтереси польських виробників. Асоціація наполягає, що держава має захистити місцевих виробників від негативних наслідків необмеженого імпорту. Водночас вони хочуть аби підтримка українців збереглась.

“Після запровадження заходів автономної торгівлі необмежений імпорт цукру з України до ЄС у 2022/23 маркетинговому році збільшився у 20 разів, а в сезоні 2023/24 ці обсяги можуть бути до 35 разів вищими, ніж упродовж 2022/23 маркетингового року, коли було скасовано квоти, встановлені в Угоді про асоціацію ЄС-Україна”, – йдеться в повідомленні.

Польські виробники вважають, що Європейська Комісія має збалансувати імпорт та захистити ринки, особливо у державі членів, які знаходяться біля України. Вони також заявили, що комісія має унеможливити подальше зростання імпорту українського цукру, його впливу на рентабельність сільського господарства, а також функціонування фермерських господарств у Польщі.

“Це спотворює конкуренцію і дестабілізує ринок Співтовариства. Цукровий сектор не може впоратися з безпрецедентним зростанням імпорту і стабільно функціонувати в короткостроковій і середньостроковій перспективі”, – пояснили польські виробники.

Блокування кордону польськими фермерами

Нещодавно стало відомо, що з 12:00 до 14:00 24 січня польські фермери перекриють дороги по всій країні. Вони також можуть заблокувати польсько-український кордон. Про це заявив представник аграрної організації Solidarnośc Адріан Вавжиняк. Він закликав усіх фермерів і сільськогосподарські спілки Польщі долучитися до протестів 24 січня. Аграрії будуть виходити на протест, адже їм не подобається, що з України імпортується зерно до Польщі. Також вони будуть висловлюватись проти Євросоюзу, зокрема, ідей блоку щодо обмеження  виробництва рослинництва та тваринництва в Польщі та ЄС. Зазначається, що Національна рада агропромислових палат підтримала цю ініціативу.

Страйк перевізників та фермерів

Польські перевізники розпочали акцію протесту з блокування кордону України та Польщі 6 листопада. Вони заблокували три пункти пропуску для проїзду вантажного транспорту: “Корчова — Краківець”, “Гребенне — Рава-Руська” та “Дорогуськ — Ягодин”. Основною вимогою перевізників було скасування так транспортного безвізу для українських міжнародних перевізників. 27 грудня, за словами Дональда Туска, стало відомо, що Польща близька до того, щоб припинити блокаду українського кордону.

Повідомлялось, що окрім перевізників, кордон блокували й польські фермери. Вони обмежували рух вантажівок у пункті пропуску “Шегині — Медика”. Вони також вимагали дотацій на закупівлю кукурудзи, залишити сільськогосподарський податок без змін. Проте, після перемовин з представниками нового уряду Польщі, вони відмовились від подальшого протесту.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *