Відключення світла будуть тривалішими – в Укренерго дали невтішний прогноз

У наступні декілька тижнів ситуація в енергосистемі України буде набагато важчою, ніж сьогодні. З 11:00 до 23:00 графіки відключень будуть дещо більшими, ніж у решту часу доби. Про це в ефірі «Суспільного» розповів голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. За його словами, так триватиме, орієнтовно, до кінця липня.

Він вказує, що на тривалість відключень світла впливають три фактори. Зокрема, ремонти атомних електростанцій, імпорт та погода. 

«Це пов’язано з особливостями ремонту на енергоблоках атомних електростанцій. Тому треба готуватися до того, що десь місяць-півтора графіки будуть з нами, будуть присутніми у нашому житті. І вони можуть бути, особливо у вечірні години, в години пікового споживання, скажімо так – досить суттєвими. Глобально у нас на тривалість відключень, на величину дефіциту впливають три фактори. Це ремонти атомних електростанцій, які традиційно проводяться влітку. Це величини імпорту. І це погода, яка впливає на споживання», – сказав Кудрицький.

Потреби енергетики України та складна зима

Нагальні потреби у підготовці енергетики України до зими можуть скласти близько 1,5 мільярда доларів. І це тільки на швидкі відновлювальні роботи. Відповідну заяву Кудрицький зробив в етері BBC World Service. Для повноцінного відновлення енергосистеми знадобиться значно більше – десятки мільярдів доларів для відновлення електростанцій та високовольтної інфраструктури “Укренерго”.

Масштаби пошкоджень енергетики: Україна за останні місяці, на жаль, втратила майже половину генерувальних потужностей. Це величезний обсяг для будь-якої енергосистеми. І це призвело до досить суворих планових відключень електроенергії, які Укренерго, як оператор енергосистеми, змушені запроваджувати для населення, для бізнесу, щоб зберегти баланс в системі. Зараз оцінюють шанси уникнути серйозних відключень в зимовий період.

Чого очікувати взимку? Зима буде складною, адже влітку в Україні споживання зазвичай на 35% менше, ніж взимку. Якщо є дефіцит навіть зараз, то очевидно, що зима принесе ще більше проблем, пов’язаних з тим, як покрити дефіцит і забезпечити попит на електроенергію. Україна також звертається до міжнародних партнерів з проханням допомогти відновити пошкоджені електростанції. Це збільшить шанси України пройти зиму з мінімальними проблемами.

Які перспективи відновлення? Є сподівання, що вдасться відновити хоча б частину енергоблоків, які були пошкоджені до початку зимового сезону. Але це буде залежати від наявності засобів протиповітряної оборони, тому що росіяни не припиняють атаки. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *