Вже у червні на будівельних майданчиках України можуть з’явитися мігранти з Азії і Африки: що відбувається

Станом на 1 січня 2024 року в будівельній галузі офіційно працювали 298 992 людини, повідомляє Конфедерація роботодавців України з посиланням на дані Пенсійного фонду. Це на 25,4% менше, ніж два роки тому. До роботи почнуть залучати мігрантів. Про це 13 червня пише Forbes.

Нестача робітників на будівельних майданчиках сягає 40%. До роботи починають залучати працівників-мігрантів.

«Нині 74% компаній в Україні відчувають дефіцит кадрів, Цей показник значно підвищився порівняно з попередньою оцінкою, зокрема 55% – восени 2023 року», – йдеться у дослідженні ринку праці, проведеному Європейською Бізнес Асоціацією (ЕВА).

Будівельним компаніям не вистачає до 30–40% робочих спеціалістів, додає директорка будівельної компанії 7CI Group Ольга Гавура. Серед прикладів забудовників, які долучають мігрантів – Blago Development. Компанія очікує на приїзд працівників з-за кордону вже у червні. Зокрема, девелопер потребує таких робітників, як муляри, помічники мулярів, бетонярі та помічники бетонярів.

Загалом за період великої війни WorkMasters залучила в Україну близько 100 робітників із різних країн. Переважно це люди із Пакистану, Непалу, Індії, Бангладеш, Філіппін, країн Африки.

Що буде з робочими місцями та зарплатами – прогноз НБУ

Економіка відновлюється, тому бізнес не припиняє пошук нових працівників. Кількість вакансій на сайтах пошуку роботи стрімко зросла з початку року. Водночас кількість резюме навіть зменшилася. Зменшення кількості пошукачів роботи може свідчити, що деякі пошукачі вже знайшли роботу, однак бізнесу все одно не вистачає робочих рук.

«У деяких сферах на одну відкриту вакансію припадає в середньому менше одного резюме. Згідно з опитуваннями бізнесу найгостріше відчувається брак працівників робочих спеціальностей, а також у сфері логістики та роздрібної торгівлі. Але й у багатьох інших секторах зберігається суттєвий дефіцит кадрів. Знайти працівника на необхідну позицію стає дедалі важче через наслідки війни, передусім міграцію та мобілізацію. Крім того, бізнес скаржиться, що досвід, навички та запити кандидатів часто не відповідають тим посадам, що пропонуються. В результаті конкуренція за кваліфікованих працівників зростає, а бізнес реагує на це підвищенням зарплат», – пояснюють експерти.

Унаслідок війни, кажуть в НБУ, така напружена ситуація на ринку праці зберігатиметься ще тривалий час. На етапі відбудови країни бізнес ще активніше змагатиметься за нових працівників. У результаті безробіття поступово знижуватиметься, а зарплати зростатимуть досить швидко. НБУ прогнозує, що вже у 2025 році реальні заробітні плати перевищать свій довоєнний рівень.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *