У червні 2025 року середні ціни на оренду квартир зросли на 20%, що збіглося зі зниженням доступності житла на 11%. Найбільше зростання спостерігалося в однокімнатних квартирах, розташованих у Сумах (8 000 гривень), Одесі (10 000 гривень) та Житомирі (10 000 гривень). Ужгород продовжує залишатися найдорожчим містом для оренди житла – 18 670 гривень.
Цю інформацію поділилися аналітики OLX Real Estate, які склали комплексний огляд розвитку ринку нерухомості за перше півріччя 2025 року. Кількість активних оголошень зменшилася на 7%, тоді як запити від потенційних орендарів зросли на 20%.
Цей сценарій спричинив жорстку конкуренцію серед шукачів житла та призвів до зростання цін. Медіанна вартість оренди квартир по країні зросла до 13 000 гривень, що на 8% більше, ніж у попередньому місяці. Сектор однокімнатних квартир переживає найбільшу активність та дефіцит: кількість пропозицій зменшилася на 9%, а попит зріс на 20%. Медіанна ціна на ці квартири наразі становить 11 000 гривень.
Найбільш значне зростання цін спостерігалося в категорії трикімнатних квартир, де зростання склало 33%, а медіанна ціна досягнула 20 000 гривень. Незважаючи на це зростання, ця категорія залишається найменш конкурентною, в середньому на одне оголошення надходить лише 9 запитів. Натомість, однокімнатні квартири отримують в середньому 17,7 запитів, що є найвищим показником серед усіх типів житла.
У регіональному розрізі найбільше зростання цін на однокімнатні квартири відбулося в Сумах (+33%), Одесі (+25%) та Житомирі (+18%). Ужгород протягом кількох місяців зберігає свою позицію найдорожчого міста для оренди, навіть випереджаючи Київ та Львів. На тлі зростання цін та обмеженої доступності квартир також зростає інтерес до оренди будинків.
У цьому сегменті ринку кількість запитів зросла на 38%, а кількість оголошень – на 10%. Медіанна ціна оренди приватних будинків в Україні зросла на 64%, причому найбільше зростання спостерігалося в Миколаєві (+50%) та Одесі (+45%).
І навпаки, значне зниження цін було зафіксовано у Хмельницькому та Івано-Франківську – на 50% та 25% відповідно. Така різниця між містами підкреслює мінливість ринку: у районах з великою кількістю переміщених осіб попит і ціни зростають, тоді як у регіонах з нижчою динамікою населення спостерігається зниження орендної плати.