Мелоні розповіла, які країни нададуть Україні кредит на $50 мільярдів

Мелоні розповіла, які країни нададуть Україні кредит на $50 мільярдів 15.06.2024 21:11 Укрінформ Країни Євросоюзу наразі не братимуть безпосередньої участі в кредиті на $50 млрд, який G7 планує надати Україні за рахунок доходів від заморожених російських активів.

Про це заявила очільниця уряду Італії Джорджа Мелоні, передає Укрінформ із посиланням на Reuters.

«Сполучені Штати, а також Канада, Велика Британія та, ймовірно, Японія, в межах своїх конституційних обмежень, уже оголосили (і нададуть) кредит (Україні – ред.) у розмірі близько $50 мільярдів», – сказала вона на пресконференції за підсумками саміту лідерів G7.

За словами Мелоні, наразі європейські країни не беруть участі в цьому кредиті.

Зазначається, що близько 260 мільярдів євро (278 мільярдів доларів) російських активів, таких як резерви центрального банку, були заморожені відповідно до санкцій, запроваджених після вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року.

Близько 190 мільярдів євро активів РФ зберігається в Euroclear, бельгійському центральному депозитарії цінних паперів, що робить ЄС ключовим гравцем у будь-якому плані використання таких коштів. Сполучені Штати володіють активами РФ на суму приблизно 5 мільярдів доларів.

Як повідомлялось, країни Групи семи до кінця 2024 року нададуть Україні 50 млрд дол. за рахунок використання заморожених російських активів. Це американський кредит, але він може бути доповнений європейськими грошима або національними внесками.

Цей кредит планується погашати за рахунок надходжень від російських активів, заморожених у Європейському Союзі.

Кредит Україна Гроші Джорджа Мелоні Заморожені активи РФ Твіттер

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *