Спрогнозували ціни на нерухомість в Україні у 2024-му

В Україні ціни на нерухомість у 2024 році, ймовірно, падати не будуть , більше того, вони тільки зростатимуть . Але швидкість оновлення ринку нерухомості безпосередньо залежатиме від ситуації на фронті.

9319_prodam-kuplyu-kvartiru-dnepropetrovsk-825x460.jpg (39.27 Kb)

Про це розповіла юристка у сфері містобудування та член ради директорів Конфедерації будівельників України Ольга Данчук у коментарі “РБК-Україна” . За її словами, ключовими регуляторами ціноутворення є такі аспекти :

настрої покупця;
курс гривні щодо долара;
темпи відновлення та віддаленість регіону від зони військових дій.
На первинному ринку житла існує попит, що становить лише 20-35% порівняно з лютим 2022 року. Тут попереду західні області – понад 90% житлових комплексів відновили продаж квартир у новобудовах. У Києві порівняно цей показник становить 79%.

Покупці стали частіше віддавати перевагу квартирам за межами міст-мільйонників. Юрист зазначила, що біженці часто купують житло в Івано-Франківську та Львівській області.

“Позитивним фактором-рушієм іпотеки може стати зниження облікової ставки НБУ. За прогнозами регулятора, до кінця року облікова ставка становитиме 18%. Якщо ж станеться суттєвіше її зниження до 10-12% – це викличе помітне зростання обсягів іпотеки”, – розповіла спеціаліст. .

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *