Тисячі киян не можуть заселитися в житло, придбане на на власні кошти: як ведуть боротьбу інвестори

Інвестори ЖК Чарівне Місто (вулиця Бориспільська, Дарницький район) та Твін Хаус (вулиця Крайня, Деснянський район) звертаються до різних комітетів Київської міської ради з проханням розібратися з ситуацією по Київміськбуду. Покупці житла не можуть заселитися в квартири, які вони придбали за власні кошти. Люди питають – куди КМБ подів кошти інвесторів і чому будівельні роботи більше року «заморожені».

В Києві продовжують стояти «мертві» будівельні майданчики найбільшого забудовника столиці — Київміськбуд. Інвестори масово пишуть звернення до різних комітетів Київської міської ради. Чому так відбувається, та куди Київміськбуд подів кошти інвесторів? Відповідь на це питання шукають вже декілька місяців. Днями в чергове відбулося засідання постійної комісії Київської міської ради з питань дотримання законності, правопорядку та запобіганню корупції. На засідання були запрошені інвестори Чарівного Міста та Твін Хаус.

“Коли житлові комплекси Укрбуду перейшли до Київміськбуду, то компанія почала продавати квартири у цих житлових комплексах напряму у своїх відділах продажу за прямими договорами з Київміськбуд. З того часу пройшло майже три роки, але більшість житлових комплексів недобудована. Де поділися кошти? Чи пішли за цільовим призначення. Адже вже кілька років стоять та гниють недобудовані будинки”, — кажуть інвестори, та вимагають провести аудит діяльності компанії та керівництва, починаючи з початку 2021 року.

Також вони намагаються звернути увагу влади на невідповідність у питаннях формування цін на послуги та роботи. Наприклад, на очевидно завищені ціни на підключення до зовнішніх мереж. За їх словами ціни на послуги та роботи зросли більш ніж на 120% порівняно з цінами на кінець 2022 року.

“А ще, Київміськбуд, спочатку неправильно порахував витрати на добудову кожного комплексу при прийомі їх на баланс у 2020 році. Просто супер професіоналізм. А ще забули додати і навіть ніде і ніколи не згадується, який прибуток було отримано від продажу вільних метрів, переданих від ФФБ, виручка від продажів метрів додатково зведених корпусів на майданчиках Укрбуд. Київміськбуд маніпулює інформацією, трохи не домовляючи, трохи не показуючи реальний стан справ”, – заявляють інвестори.

Інвестори попереджають, якщо будівництво не розпочнеться найближчим часом, і усі владні структури так і будуть писати відписки і не будуть приймати конкретних рішень, інвестори будуть боротися за своє всіма доступними законними методами.

Раніше ми писали, що приблизно 15 тисяч 170 сімей, які інвестували у житло в Києві, скаржаться на затримку з добудовою своїх будинків. Про це йдеться у петиції до Київради, яка була розміщена на офіційному сайті 23 березня. 

Починаючи з 24 лютого 2022 року будівельні роботи на об’єктах були повністю зупинені через військову агресію рф. Однак вже з літа 2022 року Київ офіційно вже не був територією проведення активних бойових дій. Тому посилання забудовника на форс-мажорні обставини вже нікого не заспокоюють.

Також ми писали, що Українська будівельна компанія “Київміськбуд”  взимку цього року призупинила роботи на своїх будмайданчиках. За словами президента компанії Ігоря Кушніра, це пов’язано зі складною ситуацію на ринку нерухомости, а також з відсутністю продажів та великими боргами інвесторів.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *