Найдорожчими місцями для оренди житла є Ужгород, Львів, Київ.
Для багатьох українців значна частина місячного доходу припадає на оренду житла. Співвідношення орендної плати по відношенню до зарплати сильно відрізняється в різних регіонах: в одних містах люди витрачають на житло майже весь свій заробіток, а в інших витрати значно нижчі.
OLX Real Estate оцінив середні витрати українців на довгострокову оренду (однокімнатних квартир) у різних регіонах України.
Найдорожчими районами для оренди житла є Ужгород, Львів та Київ. Найбільший відсоток заробітку — 75% — ужгородці віддають на оренду, враховуючи, що середня ціна оренди становить 16 900 грн при середній зарплаті 22 500 грн. У Львові орендна плата становить 17 тис. грн., що становить 68% доходів мешканців. У столиці вартість становить 15 999 грн, або 65% від середньої зарплати у 24 500 грн.
Найнижче співвідношення орендної плати – у Херсоні: для оренди однокімнатної квартири потрібно 15% від середньої зарплати, тобто 20 тис. грн. У Харкові жителі витрачають на оренду житла дещо більше — 20% від 20 тис. грн зарплати. У Запоріжжі та Миколаєві витрати становлять 27% від доходу при зарплаті 18 500 грн. В Одесі, Сумах і Кропивницькому витрати на оренду складають 36% доходу: в Одесі із зарплатою 22,5 тис. грн, у Сумах – 18 тис. грн, у Кропивницькому – 18 225 грн.
Міста, де витрати на оренду складають близько 50% доходу, можна вважати відносно помірними. Це Полтава, Черкаси, Вінниця, Житомир, Хмельницький, Тернопіль, Івано-Франківськ, Чернівці.
Аналітики відзначають, що ринок нерухомості в Україні постійно пристосовується до економічних обставин і ситуації з безпекою в країні.
“Витрати українців на оренду житла значно відрізняються в залежності від міста, доходів і цін на оренду. У регіонах, розташованих поблизу зони бойових дій, ці витрати коливаються від 15% до 30%. Натомість у Львові, Ужгороді та Києві витрати на оренду складають значну частину доходів”, – йдеться у повідомленні.
Оренда житла в Україні – останні оновлення
Ціни на однокімнатні квартири в багатьох містах України змінилися. За останні півроку таке житло подешевшало на 2-31%.
Найсуттєвіше падіння орендної плати відбулося в Полтаві, де ціни впали на 31% і склали в середньому 9 тис. грн. Крім того, ціни на оренду в Ужгороді знизилися на 10%, а у Львові – на 9%.