В Україні вперше зареєстрували нерухомість за новими правилами

В Україні вперше зареєстрували нерухомість за новими правилами. Так, у державному реєстрі речових прав з’явився запис про спеціальні майнові права на житло, яке збудують у майбутньому.

9319_prodam-kuplyu-kvartiru-dnepropetrovsk-825x460.jpg (39.27 Kb)

Про це повідомила голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк. Вона відзначила : цей механізм покликаний сприяти:

прозоре ведення бізнесу забудовниками;
запобігання появі недобудов;
захисті українців, що інвестують у нерухомість.
Що передувало

Раніше в Мінцифри повідомили, що завдяки електронному механізму захисту інвесторів, які вклалися в будівництво, українці отримали можливість реєструвати свої права на ще не добудовані квартири . Тобто квартира за фактом ще не збудована, але її покупець вже матиме документи на неї.

Як відзначили в міністерстві, так покупець зможе убезпечити себе від різних схем – і бути твердо впевненим, що житло, що будується, у нього не відберуть. Адже раніше українці були змушені укладати із забудовниками:

попередній договір купівлі-продажу нерухомості;
чи угоду про наміри.
Згідно з цими документами, покупець погоджувався придбати майно, а продавець – продати його саме цій особі. Але такі угоди не давали право власності на житло, а лише служили підготовкою до основної угоди, яка укладалася лише після здачі об’єкта в експлуатацію.

Як зареєструвати нерухомість, яку збудують у майбутньому

Реєстрація спеціального майнового права є обов’язковою для тих, хто має намір продавати майбутні квартири. А також:

гаражні бокси;
інші житлові та нежитлові приміщення;
паркомісця.
Щоб зареєструвати таке право, замовник будівництва повинен створити певні документи в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕСС). Зокрема заяву про державну реєстрацію спеціального майнового права.

Забудовник має оприлюднити докладну інформацію про об’єкт будівництва. А також дані про себе.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *